DariIl
27.05.21,09:27
Môžu vychovávateľov v ŠKD ,,prinútiť" vyberať poplatky za ŠKD ,,na ruku"?
misoft
27.05.21,09:35
NIE!
Učiteľ, vychovávateľ na to nemá žiadne právo. Poplatky sa musia platiť na účet.
Ak toto niekto nariadil - treba to oznámiť - pretože sa tu potom nedodržiava finančná disciplína a je tu náznak podvodu (niekto zaplatí na ruku, ale zriaďovateľ vykáže straty).
Irona
27.05.21,10:55
U nás sa vyberajú poplatky za ŠKD v hotovosti do pokladne školy, potom sa odvedú na bankový účet školy. O prijatí finančnej hotovosti je vypísaný doklad - potvrdenka (od koho, za ktoré dieťa, ...). Napriek tomuto spôsobu úhrady poplatkov za ŠKD máme problémy vybrať poplatky za všetky deti načas.
korela
27.05.21,12:45
Neviem, prečo mínusy, kde sa pracuje s otvorenou hotovosťou, vzniká príležitosť. Najmä, ak nejde o fixnú sumu. V minulosti sa na školách vyskytovali rôzne poplatky podľa príjmov rodiča/ov. Takže ..., proste, sa to dá aj zneužiť alebo aj pomôcť.
misoft
27.05.21,14:06
Klídek :D - u mnohých dezolátov i dobrá odpoveď sa javí ako zlá. Oni nepochopili, že ŠKD patrí pod nejakú školu, tá patrí pod zriaďovateľa a len tomu sa poplatky za užívanie tohto zariadenia má platiť a nie z ručky do ručky učke.
ivka70
27.05.21,14:09
Zial, tentoraz to vobec nie je dobra odpoved, nie je to totiz vobec odpoved na to, na co sa zadavatel pyta, je to len tvoj komentar,
Rebecka
27.05.21,17:44
Darill asi myslela vyberať poplatky za ŠKD v hotovosti a ich odvádzanie do pokladne školy. Vychovávateľky však odmietajú manipuláciu s peniazmi. Sú povinné vyberať tieto poplatky? Nie je to v pracovnej náplni ekonómky?
DariIl
27.05.21,19:02
Áno, presne takto som to myslela
buchač
27.05.21,19:07
Keď sa jeden pozrie na stránky škôl, tak nie jedna má v smerniciach informácie ohľadom poplatkov...ako, kde a aj to, že komu.
Jedna z možností je aj tá, že prevzatie poplatku môže prevziať práve vychovávateľka.
Nefiguruje tam ale učiteľ alebo upratovačka, alebo nebodaj kuchárka...
korela
28.05.21,09:21
ivka70, ak reakcia na mňa, hovorí zo mňa skúsenosť, nie moja, ale reálna. človek by to na pôde školy, samozrejme, neočakával.