fortunka
27.05.21,09:49
Dobry den, oznamuje sa zmena zdanovacieho obdobia z kvartalneho na mesacneho? Ci mozeme rovno podat mesacnu DPH?
Mila123
27.05.21,07:52
neoznamuje sa, DP k DPH sa rovno podáva
kn-alka
27.05.21,08:00
https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/zdanovacie-obdobie

Zmena z kalendárneho štvrťroka na kalendárny mesiac - povinná zmena

Ak platiteľ dane prestane plniť obratovú podmienku (t.j. dosiahne obrat 100 000 eur za 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov) a prekročí obrat 100 000 eur v priebehu štvrťročného zdaňovacieho obdobia, musí ukončiť prebiehajúce štvrťročné zdaňovacie obdobie kalendárnym mesiacom, v ktorom prestal plniť podmienku obratu (§77 ods. 3 zákona o DPH- tretia veta). To znamená, že od nasledujúceho kalendárneho mesiaca bude mať takýto platiteľ dane zdaňovacie obdobie kalendárny mesiac. Takáto zmena zdaňovacieho obdobia je pre platiteľa dane povinná. Platiteľ dane pri povinnej zmene zdaňovacieho obdobia (z kalendárneho štvrťroka na kalendárny mesiac) nemusí oznámiť túto zmenu daňovému úradu.
fortunka
27.05.21,08:22
dakujem
fortunka
27.05.21,08:23
Vyborne, dakujem, ja neviem ci som slepa.. davala som si to pred vytvorenim otazky do vyhladavaca, aj na FS a nic...