Ester plus
27.05.21,16:43
Zamestnancovi sa po 52 týždni PN prerušilo poistenie, PN pokračovala ďalej a teraz k 31.5. je ukončená PN. Zamestnanec žiadal o ID ale stále mu nebol schválený. Aký má byť ďalší postup čo sa týka zamestnanca, má zostať v zamestnaní, má ísť na ÚP .... ?
Mila123
27.05.21,15:04
záleží na zamestnancovi, či chce pokračovať v práci, alebo nie, resp. či mu viete ponúknuť vhodnú prácu, ak má aj zmenenú prac.. schopnosť...... ID - aká je percentuálna miera poklesu zárobkovej činnosti ? do 70% či nad 70%? (bol už na posudkovej komisii?) a keď je k 01 06 2021 práceschopný, tak k 31 05 2021 mu ukončíte prerušenie sociálneho poistenia .....
Benko
27.05.21,15:04
Verím, že sa vyjadrí aj niekto znalý problematiky, ale ja som si našla nedávno toto:
https://www.porada.sk/t318766-kedy-ukoncit-pracovny-pomer-pri-ziadosti-o-invalidny-dochodok.html#post3117015
Ester plus
27.05.21,15:31
Zatiaľ mám len informáciu, že ID ešte nie je priznaný a preto potrebujem vedieť čo by bolo najlepšie v tejto situácii pre zamestnanca, zostať v zamestnaní alebo ísť na ÚP.
Mila123
27.05.21,15:40
veď to , ak dostane viac ako 70% nedostane PvN...... preto je to na ňom ako sa sám rozhodne......nech skúsi urgovať SP, neuvádzate či už bol na PK?
Ester plus
27.05.21,15:54
Konateľka firmy neberie telefón tak nič viac neviem. Ale ak by zostal v zamestnaní tak by sa nič nestalo čo sa týka rozhodnutia o priznaní ID? Zo SP chceli odo mňa ELDP aj keď zamestnanie trvá.
Mila123
27.05.21,18:57
samozrejme, že nemá zakázané pracovať, dnes sa priznáva ID a môže aj pracovať, nedostáva sa ID , pretože nedokáže pracovať, ale ID sa dáva pretože má zmenenú prac. schopnosť a to, že zarába nič nemá s tým spoločné...... u nás je takých zamestananých viac pracovníkov, dokonca aj spol. ktorá má viac ako 20 zamestnancov má povinnosť takých zamestnávať........
avalik
28.05.21,05:18
ked je schopny pracovat, tak pracuje podla PZ ... ak ma problemy vykonavat doterajsiu pracu predlozi lekarsky posudok o dlhodobej neschopnosti vykonavat doterajsiu pracu - nasledne zamestnavatel postupuje podla ZP - prideli mu vhodnu pracu, ak nema, prepusti ho (odstupne)

podanie ziadosti o ID, ci priznanie ID nie je dovod na vypoved zo strany zamestnavatela

zamestnanec musi sam zvazit, ci je schopny vykonavat doterajsiu pracu, a kludne popri tom moze poberat aj ID