ajuška 2014
02.06.21,12:12
Zmenili mi UF faktor v roku 2020 na výpočet nákladov na teplo v bytovom dome po výmene meračov tepla. Radiátory som menila pred 10 rokmi, keď montovali aj prvé merače tepla. Podľa čoho zistím UF faktor pre jednotlivé typy radiátorov? Mala som nižšie platby za vykurovanie a radiátory som menila v roku 2008-2009. Vtedy namontovali aj prvé merače. Teraz zrazu po toľkých rokoch mám iné radiátory? Stále tie isté, menili len merače. Ďakujem.
ivka70
02.06.21,10:50
Pekna odpoved:
Tato databáze je součásti duševního vlastnictví dodavatele indikátorů.

https://artav.cz/otazka/koeficient-uf/
sito
02.06.21,15:21
:eek: :D

A preto sa každý výrobca slaninky, teda meračov tepla v bytoch bytového domu dušuje, že jeho spôsob rozpočítania spoločných nákladov domu za vykurovanie domu sú najsamnajspravodlivejšie. Ale všetci klamú. :D
ajuška 2014
02.06.21,17:37
Ďakujem.
ajuška 2014
03.06.21,18:35
Veď áno, ale som mala nižšie platby za vykurovanie a radiátory som menila v roku 2008-2009. Vtedy namontovali aj prvé merače. Teraz zrazu po toľkých rokoch mám iné radiátory? Stále tie isté, menili len merače.
vicktor
03.06.21,19:46
A menili merace alebo len koeficienty aj dalsim susedom?
ajuška 2014
04.06.21,06:04
Neviem, musím sa popýtať. U nášho správcu bytového domu mi tvrdili, že som menila radiátory. Určite by zvýšenie UF faktoru ľudia reklamovali. Bojím sa, že si pri prvej montáži zaznačili zlé údaje a môžu mi dať nedoplatok za celé obdobie. Preto to nechcem reklamovať. Bola by to riadna pálka. Veď len za necelé vykurovacie obdobie 2020 - menili tie merače niekde uprostred leta - bolo navýšenie platby o 150 eur. Za byt o výmere 72 m2 mám ročný poplatok za vykurovanie 650 euro a to neprekurujem.
vicktor
04.06.21,08:05
Dodaci ci zarucny list po takej dlhej dobe asi nemas...
Ak si pamatas kde si kupila, skus kontaktovat predajcu ci vyrobcu.
duves
04.06.21,11:29
Vraj merače! A v akých jednotkách to meria? V kvarkojaul-sekundach?
sito
04.06.21,14:14
" Radiátory som menila pred 10 rokmi, keď montovali aj prvé merače tepla."

Ty si si namontovala nové radiátory. Firma, ktorá vyrobila slaninku, merače zároveň vypracovala katalóg v ktorom určila na ktorom mieste radiátora je treba uchytiť merač a aký UF faktor, prepočítavací koeficient.

" Teraz zrazu po toľkých rokoch mám iné radiátory? "

Radiátory máš stále tie isté. Ale? Ale mohli ste zmeniť firmu, výrobcu meračov a tá má už iné duchovno, na hovno, ale duchovno. Aj ste nemuseli meniť firmu, ale firma už ten model, radu merača nevyrába. Už vyrába modernejšiu a teda aj s iným duchovnom, UF faktorom.

Opýtaj sa susedov, tí tiež isto majú UF zmenené, ale správca vášho domu to musí vedieť kto montoval merače a na základe čoho im určil UF faktory.

" Mala som nižšie platby za vykurovanie ... "

Vieš, platby za vykurovanie nie sú závisle len na tvojom prístupe k vykurovaniu vášho domu, tvojho bytu. Všetko je to spoločné, náklady na vykurovanie domu a aj všetky merače na radiátoroch sú spoločné, sú súčasť vykurovacieho systému domu a slúžia na rozpočítanie spoločných nákladov domu za vykurovanie domu na jednotlivé byty v dome. Pokiaľ by ti niekto tvrdil, že podľa tvojich, svojich meračov platíš len za to vykurovanie, ktoré ti tvoje merače namerajú, never mu! Robí si s teba ... :D :);)
ajuška 2014
04.06.21,17:35
Ďakujem pekne za odpoveď.
ajuška 2014
04.06.21,17:41
Mám zateplený panelák, radiátory som nevymenila po zateplení a mávam nastavený radiátor obyčajne na 3,1 z 5. Mám slnečný byt a slniečko mi pekne prehreje byt. Je pravda, že susedovci majú odstavené vykurovanie a " kradnú teplo".
ajuška 2014
04.06.21,18:11
V celom paneláku menili merače. Už nechodia odpisovať spotrebu fyzicky, ale na diaľku odčítajú.