janazc
02.06.21,13:43
Prosím o radu, mám zomreléhlo daňovníka, za ktorého podávame daňové priznanie na DPH, ako máme postupovať pri DPH? V majetku firmy eviduje autá, ktoré už nemajú zostatkovú hodnotu,/ sú dávno odpísané/ zásoby nemá žiadne... len nejaké vystavené faktúry. Faktúry na vstupe nemá žiadne... Môžem v DPH zohľadniť len vystavené faktúry?.. a tým pádom nám vyjde daňová povinnosť. A treba podať aj kontrolný výkaz?
Ďakujem veľmi krásne.
Tweety
02.06.21,11:48
Samozrejme, že dph treba podať aj vtedy ak nie sú prijaté len dodané plnenia. Daňovník má v tom prípade daňovú povinnosť.

Povinnosť podať kontrolný výkaz (§ 78a zákona o DPH) sa vzťahuje na platiteľov DPH, teda osoby registrované pre DPH v zmysle § 4, § 4a, § 5 alebo § 6 zákona o DPH (nevzťahuje sa na osoby registrované pre DPH podľa § 7 alebo § 7a zákona o DPH).

Platiteľ DPH nie je povinný podať kontrolný výkaz, ak:

nie je povinný podať daňové priznanie (napr. ak zahraničnej osobe registrovanej pre DPH podľa § 5 alebo § 6 zákona o DPH nevznikne povinnosť podať daňové priznanie),
podáva nulové daňové priznanie,
uvádza v daňovom priznaní len údaje o dodaní tovaru oslobodeného od dane podľa § 43 alebo § 47 alebo údaje o dodaní tovaru podľa § 45 zákona o DPH a súčasne v ktorom neuvádza údaje o odpočítaní dane alebo uvádza len odpočítanie dane pri dovoze tovaru do tuzemska (napr. ak platiteľ DPH dodá tovar do iného členského štátu s oslobodením od dane podľa § 43 zákona o DPH a uplatňuje len odpočítanie dane pri dovoze tovaru z tretieho štátu do tuzemsk
janazc
02.06.21,11:50
aj kontrolný výkaz?
janazc
02.06.21,11:52
To znamená, že v mojom prípade zahrniem do DPH len faktúry na výstupe.. keďže nemáme žiadne doklady na vstupe....a DPH možem podať. Správne rozumiem?
janazc
02.06.21,11:59
z tohto mi vyplýva že musíme podať aj kontrolný výkaz....
Ďakujem
Tweety
02.06.21,12:02
tak