Torreska Torreska
03.06.21,19:57
,,,je treba nauštíviť svojho obvodného lekára ak chcem vyšetrenie u cievneho chirurga a tiež krčného,nosného lekára?
buchač
03.06.21,18:38
Bez výmenného lístka sa dá ísť k gynekologovi, zubárovi, psychiatrovi, kožnému a očnému.

Poistenci Vzp z dôvodu korony tento lístok nepotrebujú, no na vyšetrenie sa musia objednať.

Na cievne vyšetrenie priamo, bez návštevy (obyčajnej) chirurgie by som rovno zabudol...;)
Torreska Torreska
04.06.21,07:46
vdaka
ivka70
05.06.21,02:41
Ano, posudenie zdravotneho stavu je na obvodnom lekarovi a ten rozhodne, ci a ake dalsie vysetrenie je potrebne.
buchač
05.06.21,04:14
Túto vetu snáď nemyslíš vážne... či?
Vravíš, že obvoďák rozhodne, aké je potrebné vyšetrenie...a či dokonca vôbec je potrebné ?
korela
05.06.21,06:20
16 rokov detskej lekárke nestačilo, aby moje dieťa dala vyšetriť v odbornej ambulancii. dg nakoniec trafila lekárka úplne z iného odboru. takmer zomrelo, postih na celý život.
vždy boli lekári za socíka dobrí, stred a cvachovia. keď tak premýšľam nad tými rôznymi cvachmi, že prečo, môj názor, ... buď nemali z rodiny intelektuálny základ (ako u našej detskej), nestačí mať len dobré vysvedčenia, a ako spomína sama Vincoureková, že kým niekoho prijala, musel absolvovať IQ testy, pod 140 prijala iba jedného človeka do Markízy.
to isté by sa mohlo zaviesť aj na prijímačky na medicínu. triedny pôvod v minulosti urobil svoje.
na pedagogiku zasa talentovky. tiež by sa vychytali ľudia, ktorí tam nemajú čo robiť, aj keď ich je minimum.
.
dnes si môže človek vybrať súkr. pracovisko. ak na to však má. a nemusí sa nikoho pýtať a doprosovať.
môj názor na povinné výmenné lístky. aj keď nejde o radu priamo pre Torresku.
bjuty smis
05.06.21,07:07
cievna chirurgia má s obyčajnou spoločné akurát názov...
avalik
05.06.21,07:10
a je problem s telefonatom obvodnemu ci navstevou?