JankaV
04.06.21,06:18
Dobrý deň, mám konateľa v jednoosobovej spoločnosti, ktorý si urobil odmenu za výkon funkcie po ukončení roka, t.j. nepravidelný príjem. Prihlásený je v SP ale v ZP nie je prihlásený. Prosím vás, ako postupovať, prihlásiť ho spätne od 1.1. aj do ZP a posielať tie nulové výkazy, či až v januári o rok, keď mu bude vyplatená odmena. Kedysi v roku 2013 sme posielali nulové výkazy, ale to sa mi nezdá, žeby to ešte mohlo platiť, ale nikde som nenašla, že by sa to tak už nerobilo. Ďakujem za pomoc.
kn-alka
04.06.21,05:39
https://www.vszp.sk/platitelia/tlaciva/oznamenie-zamestnavatela/

Osoby poberajúce príjmy v nepravidelných intervaloch, resp. po skončení pracovného pomeru
zamestnávateľ ich prihlasuje a odhlasuje iba na jeden deň a to v posledný deň kalendárneho mesiaca, ktorý predchádza mesiacu, v ktorom dochádza k vyplateniu príjmu, pričom prihlásenie a odhlásenie sa vykoná v jeden deň
JankaV
04.06.21,05:53
Ďakujem za reakciu. Toto som našla, len ma pomýlilo, že zmluvu o výkone funkcie má na dobu neurčitú a druhá vec, pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia sa to ako prejaví? Lebo ak bude prihlásený na jeden deň v roku, tak čo tých 364 dní, to bude považovaný za samoplátcu? Možno triviálne otázky ale dlho som sa s tým nestretla a informácie cez google nie sú mi jasné.
Mila123
04.06.21,07:32
áno, ak nie je z iného titulu poistený v ZP tak je samoplatcom....(iný titul je napr. dôchodky, starostlivosť o dieťa, denné štúdium)
JankaV
06.06.21,12:39
Ďakujem.