lml
04.06.21,10:34
Sme realitná kancelaria a vykonávame základnú starostlivosť vo vzťahu ku klientovi podľa AML. Máme teraz klienta, ktorý je z opačného kútu Slovenska a požiadal nás len o to, aby sme dali skontrolovať jeho kúpnu zmluvu, ktorú mu dal developer. K tejto samotnej kontrole využívame služby advokáta pričom mi klientovi fakturujeme sprostredkovanie predaja nehnuteľnosti za to, že sme klientovi zabezpečili odborné právne služby. Ako však máme hodnoverne overiť identifikáciu klienta keď, je z ďaleka a nevyužíva elektronický občiansky podpis. Predpokladám, že ak by nám aj poslal jeho OP nascanovaný tak, to by v prípade kontroly nestačilo. Vie mi v tom prosím niekto poradiť? Vopred ďakujem.
Chobot
04.06.21,09:04
JA na tvojom mieste by som ho požiadal o ten sken OP a potom by som si s ním dal konferenčný hovor cez Skype (alebo podobný kanál - napr. aj Whatsapp cez mobil), kde by mi cez video potvrdil svoju totožnosť.
lml
04.06.21,10:38
Ďakujem, rozumiem aj nad tým som uvažovala, čiže by som mohla potom urobiť Print screen obrazovky z toho hovoru a to mať ako podklad k tej kontrole. Trochu zložité, ale asi jednoduchšie ako ho posielať k notárovi, aby mi úradne overil podpis na vyhlásení, ktoré by som mu poslala. Ešte raz ďakujem za názor.