yvica
09.06.21,21:17
sro, ktorá nemá v predmete činnosti zdravotná staroslivosť, si otvorila MOM-testovanie, je oslobodená od platenia dph? podľa mňa nie. ďakujem

prosím vás viete mi niekto poradiť?
Mila123
16.06.21,08:47
Ako zriadiť mobilné odberové miesto
Posledná aktualizácia 10.2.2021 o 19:30

Z pohľadu platnej legislatívy je MOM ambulantné zdravotnícke zariadenie (podľa zákona č. 578/2004 Z. z. § 7 ods. 3 písm. a) bod 6.) a jeho prevádzkovateľ je poskytovateľ zdravotnej starostlivosti (PZS). Vzťahujú sa na neho všetky povinnosti v súvislosti s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. Platná legislatíva nerozlišuje medzi MOM na PCR a na antigénové testovanie - postupy a povinnosti sú rovnaké.

Rozlišujeme však druhy vykonávaných testov a na základe toho sa mierne líšia niektoré povinnosti prevádzkovateľov MOM:
kopírované z https://www.e-vuc.sk/e-vuc/pre-poskytovatelov-zdravotnej-starostlivosti/ako-zriadit-mobilne-odberove-miesto.html?page_id=136157

podľa mňa je činnosť oslobodená, i keď v predmete činnosti spoločnosti nemá ZS, bude max. sankcia z obchodného registra (pri sro)......
yvica
22.06.21,08:58
ok, ale už bol registrovaný za platcu dph, dá sa to nejako zrušiť, alebo čo s tým. viete mi poradiť?
Mila123
22.06.21,12:47
ste použili oslobodené plnenie a ním ste deklarovali obrat....... skúste sa opýtať na stránke FS SR....urobili ste omyl, ale ak budete platitelia DPH, a ak poskytujete iba oslobodené plnenia, DPH je nula, nič ani nedostanete, nič ani neplatíte, to viete , že ak ostanete DPHčkari musíte jeden rok byť mesač. platitelia DPH ......