Pavel B
13.06.21,06:36
Dobrý deň,
mám starý LED TV Samsung, dlho mu trvá (niekoľko minút) kým sa zapne či už manuále alebo diaľkovým ovládačom , po zapnutí vypisuje chybové hlásenie "Nenašlo sa nové zar. Preťaž napájanie USB1."
Robí to asi pol roka myslím asi odvtedy sme niečo pozerali z notebooku, ktorý sme mali pripojený cez HDMI.
Skúšal som aktualizovať SW ( FW) ale nepomohlo to.
Ďakujem
misoft
13.06.21,08:06
Pozri sa v Menu, či nemáš nastavené, aby načítavalo USB vstup. Musí byť nastavené TV.
https://i.ytimg.com/vi/inYukzSUprM/maxresdefault.jpg
Mimochodom - podľa hlásenia - niečo v USB máš zapojené a to má priveľký odber - v USB je to do 500mA (teda max. Fleska, alebo ext. disk 2,5". Ak by si používal 3,5" wxt.HDD - musí byť napájaný externe, lebo USB to nezvládne.
Ak tam nemáš nič strčené - v Menu by malo byť nastavenie do východzích nastavení.
Niečo podobné
https://www.wikihow.com/images/thumb/c/c1/Reset-a-Samsung-TV-Step-4-Version-2.jpg/v4-460px-Reset-a-Samsung-TV-Step-4-Version-2.jpg.webp
BTW - TV Samsung - široký pojem - nevidím do tvojej obývačky, aby som zistil presné označenie tej telky.
Pavel B
13.06.21,15:09
Ahoj misoft, vďaka za snahu.
TV je LE-32B651.
V USB vstupe nemám nič strčené ;-) akurát tam bol predlžovací kábel aby sa dal jednoduchšie pripojiť USB kľúč.
V menu pri navolení USB vypíše hlásenie "zariadenie nepripojené ( alebo nenájdené)"
Jediný obsadený vstup je HDMI v do ktorého má žena strčený Magio box.
Teraz som zresetoval nastavenia ( dlhším stlačením Exit), ponastavoval som programy a nastavenia ako predtým. uvidím ako sa bude správať.
Ešte raz vďaka za snahu (y)
misoft
13.06.21,16:14
ja mám tiež v Samsungu trvale strčený USB kábel a HDMI kábel, ale nehádže mi žiadne hlásenia. Ale je možné, že práve ten strčený USB kábel u teba môže byť poškodený, pretože okrem dát napája i zariadenie. A pokiaľ hlásil preťaženie - mohol skratovať napájanie USB portu - potom by sa mohlo toto hlásenie objaviť.
Pavel B
14.06.21,04:52
Resetoval som TV, problém pretrváva naďalej. Trvá viac ako 10 minút kým sa TV zapne, spočiatku nejde zvuk a v obraze vyhadzuje hlásenie Nenašlo sa nové zar. Preťaž napájanie USB2 - teraz USB 2, predtým USB 1. Keď po nejakom čase TV vypnem a znovu zapnem , funguje normálne. Inými slovami, keď sa zohreje, naštartuje korektne. Nejaký nápad?
misoft
14.06.21,16:50
Nápad? Ten starý Samo Sung to najlepšie už má za sebou. Takže asi nové pozeradlo treba.
Ja mám asi "šťastie" - mám Sama Sunga :D LE32C450 od 2010 a stále funguje bez porúch. A to je v permanentnej prevádzke.
Pavel B
14.06.21,18:14
92drobček pri všetkej úcte, takú radu si strč hlbokóóó ku Kohlrauschovej riase... aj s tým 20W varičom. Varičom napred ;-)