simayxc
13.06.21,12:49
Je vhodné zaberpečiť si krytie príjmu? Fin. poradca nam odporuca celkove poistenie prijmu, cize by sme platili cca 55 eur/mesacne/1osoba (hypo berieme dvaja, cize 110 eur). Uvazujeme nad poistenim smrti, smrti urazom a celkovou invaliditou. Je vhodne uzavriet aj poistenie pri PN kratkodobej, dlhodobej, chirurgickom zakroku, ciastocnej invalidite? Kde odporucate uzatvarat taketo poistenia, kde ich zbytocne nepreplatime a budu kryt dost oblasti? Kde si poistit nehnutelnost?
ivka70
13.06.21,11:53
To si musite uvazit sami, ci sa vam oplati platit taku vysoku poistku a dobre si nastudujte aj to, co a za akych podmienok dostanete.
My ked sme preratali, tak sme napr. PN nepoistovali, keby sme totiz tie peniaze len odkladali kazdy mesiac, tak by sme sa uz asi po 4 rokoch dostali na to, co by nam z poistky vyplatili pri PN, aj to by musela byt dlhodoba.
Riziko je vzdy, ale na poistke zarobi hlavne poistovna a financny poradca, vy nikdy :)
Neviem, kolko by ste mali vysku splatky, ale ak napr. 500 eur, co je dost, tak 20% z toho dat len za poistky je dost.
buchač
13.06.21,13:23
Kde odporucate uzatvarat taketo poistenia, kde ich zbytocne nepreplatime a budu kryt dost oblasti?
Kde si poistit nehnutelnost?
==========================
Odhliadnúc od toho, že niekedy sú takéto poistenia zbytočné, tak je potrebné myslieť, že v určitých prípadoch k poisteniu ani len nedôjde....teda okrem toho proti smrti.
Druhá stránka je to, že na otázku sa v podstate nedá relevantne odpovedať.
Poistenie nehnuteľnosti jedine v Allianz.

Finančný poradca je v našich končinách niekto, kto na jedinca zvysoka serondí...ide mu len o províziu.
Výnimka je len v prípade, ak ide o poradcu - nejaká známosť.
hanelie
13.06.21,13:28
zdá sa mi to veľa, akú výšku úveru beriete ? pri 20.000 úvere z TB poistenie: smrť a plná invalidita - 3,66 €( Uniqa )
buchač
13.06.21,14:07
Len toľko ??? To odkiaľ máš ?
Sa mi nejak nechce veriť...

Ale tie kuwy poisťovacie nedajú ani za svet svoje info...len okamžite poistiť online alebo nechať kontakt a potom budú otravovať.
hanelie
13.06.21,14:26
Odo mňa :), ale to vybavovala TB pri úvere ( žiadny finpor ) v 2014
buchač
14.06.21,05:49
" poistenim smrti, smrti urazom"
si toto pisťuje 73 ročný optimista.
======================
Porozmýšľaj, čo si napísal...
d0k
14.06.21,05:57
Zhodou okolnosti tiez berieme 2ja hypoteku - hlavny dlznik som ja pretoze mam asi 2,5 nasobny prijem. Poistenie je priamo z banky a tiez to je cca 55 eur (sa mi zda ze dokonca o nieco malo menej) a je tam smrt, invalidita a podobne a dokonca aj nehnutelnost. Zdalo sa mi to OK nakolko to nemuism vybavovat v dalsich instituciach a mat s tym "opletacky".

Preco je v mojom pripade hlupost aby mala poistenie aj priatelka - pretoze ked ju vyhodia s roboty tak 6 mesiacov bude brat podporu, za tento cas si najde inu robotu.

Co v pripade smrti - toto treba napisat uplne chladnokrvne - ak by som zomrel ja alebo priatelka tak nehnutelnost sa da predat aj s hypotekou a ist do mensieho, co moze platit aj 1 clovek. Ja mam aj toto "v baliku" ale tento druh poistenia mi pride najviac zbytocny. Este dodam - nemame deti, ak by sme mali tak by som to riesil zase inak.

Nejake "invalidity" a podobne tiez velmi neriesim, nakolko mam kancelarsku robotu kde mi nic nehrozi, chodim pravidelne na lekarske prehliadky a poznam svoj zdravotny stav. Nesoferujem ako idiot. V nasom priade je vacsia pravdepodobnost ze nas unesu ufoni ako to, ze sa jednemu nieco stane. Opat by to boli ine kedy pracujem na stavne a podobne.

Co je vhodne poistit musite vediet vy, nie my a nie finacny poradca.
ivka70
14.06.21,06:14
vobec nie, to poistuju ludia, ktori svojim pozostalym nemienia nechat na krku hypoteku pripadne by ju pre tazky uraz a pokles zarobku nedokazali splacat
ivka70
14.06.21,06:16
... nesoferujem ako idiot ... ono casto staci, ze idiot sedi v aute v protismere .... a nemusi to byt ani idiot, staci ,ze sa mu nieco stane ... a odnesie si to nevinny clovek v aute oproti ....

a inak neverim ,ze ked by ste neskor mali deti, tak tu poistku budete menit ....to bude to posledne, na co budete mysliet
buchač
14.06.21,10:07
Preco je v mojom pripade hlupost
Co v pripade smrti -
Nejake "invalidity"
=====================
Budem ako vždy priamy.
- Tvoje uvažovanie je prinajmenšom hlúpe.
- Ak priateľku vyhodia z roboty, nikde nie je napísané, že si robotu aj nájde...
- Že v prípade smrti sa dá nehnuteľnosť predať ?
No šak hej...ale kde je napísané, že sa predá okamžite ? Čo dovtedy ? Nezabúdaš náhodou na právne aspekty po smrti ?
- Takže "invalidity" neriešiš ? Hm...takých bolo už plno a ak prišlo k riešeniu, tak bolo neskoro.
Poznáš svoj zdravotný stav, lebo chodíš na prehliadky ? Sorry, ale nedaj sa vysmiať.
- Si fakt myslíš, že po kanceláriách choroby nechodia ? Že len na stavbe sa ti môže niečo prihodiť ?

Ty musíš byť nejaký manager, účtovník alebo programátor...lebo inak si neviem vysvetliť takéto nerozumné uvažovanie.

P.S.:
Ak prídu deti...ani tie nedáš poistiť ?

P.S.:
Vždy ma dostanú vyjadrenia majiteľov nehnuteľností, ktorí si ju kúpili alebo postavili a po živelnej udalosti sa vyjadria na kameru ohľadom poistky, že nehnuteľnosť nemali poistenú.
No nepochopím také konanie...
ivka70
14.06.21,11:54
uvery sa dedi do vysky majetku ,ak chcu nehnutelnost, dedia ju aj s uverom ....