Emik27
14.06.21,09:14
Dobrý deň,
prosím Vás.. dostala som podklady k mzdám, kde pracovník (hodinovo odmeňovaný) má v daný deň odpracované hodiny prepočítané až na minúty, t. j. napr. 9,83 alebo 7,67 atď.. Stretla som sa s tým prvýkrát.. Prosím Vás, bude to tak v poriadku alebo by bolo lepšie ich zaokrúhliť napr. na štvrťhodiny? Lebo budem počítať aj nadčasové príplatky..
Ďakujem moc!!!
Mila123
14.06.21,07:24
no Zbohom......ak má odpracovaných 49,8 minúty??? alebo druhý príklad je 40,2 minút ? to ako si toto vie "odmerať"??? ja by som si ich premenila na minúty a potom preplácala....sekundy už nie
ivka70
14.06.21,07:30
Zavisi od toho, ako maju urceny interny mzdovy predpis aj k evidencii dochadzky.
Zisti si presne.
Ked, tak scitaj vsetko za mesiac a nadcasy pocitaj z toho sumarneho casu porovnanim oproti standardnemu casu, ktory mal odpracovavat.
Sumar by sa mal zaokruhlit , najlepsie aspon na tu stvrthodinu ....
Emik27
14.06.21,07:33
No, veď práve :D Ešte som sa s tým nestretla a príde mi to neštandardné.. hodiny sú vypočítané na minúty, t. j. napr. ak odpracoval 9 hodín 50 minút, tak po prepočte na zadanie do programu to je 9,83..
Jana Motyčková
14.06.21,11:15
zaokrúhliť sumár netreba. Ale pochybujem, že majú takto stanovený pracovný čas. Ak sledujú nadčasy v minútach, môžu, ak to šéf podpíše ...