SKMZ
14.06.21,21:01
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Viem, že táto otázka je veľmi interná ale už si ňou dlhšie lámem hlavu a predsa sa to tu skúsim opýtať. Ako vytvorím firme s.r.o., na ktorú stále chodia nejaké príjmy, náklady? Aby sme za rok 2021 neplatili príliš vysokú daň.... a ak mi vychádza za rok 2020 tie vyššia daň, prosím Vás ako túto daň dokážem minimalizovať? Je to dosť súrne. Veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek radu.
misoft
14.06.21,21:38
"Ako vytvorím firme s.r.o., na ktorú stále chodia nejaké príjmy, náklady?" - teda fiktívne náklady? Papierovo? Aby boli nižšie dane? - tu niečo smrdí.... žeby daňový únik?
Ak máš na mysli toto, teda niečo nelegálne, protiprávne - ani odpoveď nečakaj.
jslancik
15.06.21,03:38
Ďalší provokatér? veľmi vtipné :D odporúčam otázku uzavrieť.

ak by na tom bolo trocha pravdy... Odporúčam nájsť si účtovníčku. Už tá samotná (jej faktúry) vytvoria nejaké náklady, a bude vedieť s tým pomôcť, ako sa vedie firma. Bude vedieť, čo sa dá spraviť s rokom 2020, ale hlavne bude riešiť aktuálny rok...

Ak potrebujete náklady, rád pošlem nejaké faktúry a poprosím samozrejme o zaplatenie. Prípadne dám údaje pre zamestnanie pár zamestnancov.
jslancik
15.06.21,03:42
myslí iba optimalizáciu. to je zásadný rozdiel :D
SKMZ
15.06.21,03:49
žiadne danové úniky....ja som myslela len optimalizáicu ako píše jslancik.
kn-alka
15.06.21,04:32
1. daňové náklady sú náklady, ktoré súviseli s dosiahnutím výnosov - nedal si si ani tú námahu, aby si prezradil, čím sa firma zaoberá, teda aké náklady môže mať
2. tu más v zákone, čo môže a čo nemôže byť nákladom firmy, vyber si:
https://www.autora.sk/zz/2003/595/#17_Veobecn_ustanovenia_o_zisovan_zkladu_dane
avalik
15.06.21,08:06
no teraz uz za minuly rok naklady "nevytvoris"

optimalizacia je aj to, ze uctovnictvo das robit profesionalnemu uctovnikovi, za jeho sluzby zaplatis a mas vacsiu sancu, ze nedostanes pokutu ... pozri danovy poriadok a zakon o uctovnictve ake su sankcie