Natalia-r
17.06.21,06:23
Dobrý deň, mám otázku k adaptačnému vzdelávaniu začínajúcemu pedagógovi, mám ukončenú strednú pedagogicku školu, chcela som skúsiť prax, až potom ísť ďalej na výšku, prijali má do práce a začali sme robiť adaptačnú činnosť asi pred 8 mesiacmi, dva dni dozadu som bola za riaditeľkou z dôvodu, že sa nám pomaly končí školský rok, že kedy adaptáciu ukončíme a ako to budeme riešiť, riaditeľka sa mi vyjadrila, že nedostanem ukončenú adaptačnú z dôvodu korony, že sme boli viac doma ako v škole a podobne vyhovovorky typu, že učitelia si adaptačné prenášajú do druhého roka, ešte další pól rok, nakoľko mne zmluva nebola predĺžená, povedala mi, že adaptacnu nedostanem, lenže problém a nespravodlivosť je taká, že baby (moje spolužiačky) ukončili za 3 mesiace,( v iných školách) skrátka dávno už majú adaptačné
moja kolegyňa z tejto práce je nekvalifikovaná (robí si pedagogické minimum, nadstavbu 2 roky)a hovorila mi pred asi 3 mesiacmi, že ak si už robíš adaptačné, skúsim sa opýtať riaditeľky, či by som si to nemohla začať robiť aj ja, samozrejme jej to riaditeľka povolila a schválila, sranda je taká, že včera mala moja kolegyňa prvú aj poslednú hodinu, ktorá jej bola týždeň dopredu oznámená a riaditeľka jej povedala, že jej už adaptačné úspešne ukončí, nech nemusí už stresovať, mňa boli kontrolovať pomaly každý týždeň, ako sa im chcelo, nikdy mi nič neoznámili, a vždy moje nápady, výtvory a všetko čo som s deťmi robila chválili, nikdy nenašli žiadnu chybu, ani má neotravovali,chcem sa len spýtať či sa to dá nejak riešiť, riaditeľka mi sľúbila, že ak ostanem do konca školského roka, dostanem ukončenie o adaptačnom vzdelávaní, čiže má oklamala, využila a nechce mi adaptačné ani ukončiť, pritom som kvalifikovaná a nekvalifikovanej kolegyni ho ukončila. Vedeli by ste mi poradiť niekto, že či to má zmysel nejak riešiť?
Natalia-r
17.06.21,04:51
Chcela som dať výpoveď nechcela mi ju podpísať teraz tým že nemám predĺženú zmluvu nemám dostatok dovolenku zmluvu mám do 31.8 a riaditeľka vraví nech si napíšem žiadosť o ukončenie zmluvy do 31.7 mám si napísať žiadosť alebo jej povedať nech mo dá výpoveď ona...dnes mám ísť za personalistkou to odovzdať, mám jej to dať alebo sa nechať vyhodiť, ako sa k tomu postaviť a vyjadrit?
ivka70
17.06.21,05:00
Preco by si mala ty ukoncovat predcasne PP, lebo nemas dost dovolenky. Nic take by som nerobila, to je problem riaditelky, ak ti nebudem mat dat aku dovolenku v lete, musi ti pridelovat pracu. Alebo ta nechat doma pre prekazky v praci na strane zamestnavtela. Neplatene volno nariadit nejde a ty si ho sama nepoziadas.
Nechaj tu zmluvu dobehnut do konca augusta, medzitym si hladaj nieco ine.
Alebo chod za nou, ze si das navrh na skoncenie PP dohodou k 31.7., ale len v pripade, ze ti ukonci adaptacne vzdelavanie.
Natalia-r
17.06.21,05:10
Navrhnem jej toto že ukončím zmluvu 31.7 ak mi dá adaptačné, ak mi ho nedá zmluvu neukoncim a nech mi dá prácu, ak mi nato neprispeje a dá mi prácu, dam sa radšej pn ako by som mala ísť do tej školy, už teraz som znechutená a nejdem v pedagogike už pokračovať už nechcem s tým školským pedagogickým životom mat nič apolocnw´ keď je falosná ona aj ja budem teda, čo si myslíš bude ok ak to teda nezrušiĺm a povie aby som v auguste chodila do práce? A ja sa dam na pn? Áno bude to sebecké ale nebudem už robiť posilka niekomu kto je had
ivka70
17.06.21,05:20
Bude to OK, ja by som ani PN neriesila, nech sa trapi a prideluje ti pracu. Moze ti len taku, na ktoru mas zmluvu, takze by som jej to nechala "vyzrat". Lebo ak skolka bude zatvorena, nema ti co pridelit.
Natalia-r
17.06.21,05:25
Okay, pôjdem to dnes takto poriesit, uvidíme čo povie, dam vam vedieť ako tento boj dopadol.