kopretinka
17.06.21,20:04
na účely odstupného,ak pred ukončením PP bola PN v dľžke skoro rok a počas tejto doby došlo vo firme k zvýšeniu mzdy,keďže sa zvyšovala minimálka,a dostala som aj nejaké dodatočné odmeny......
Tweety
17.06.21,18:16
Nebude sa počítať priemerný zárobok ale pravdepodobný zárobok, ktorý by si mala, ak by si pracovala.
§134 odst.2
Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po rozhodujúcom období a používa sa počas celého štvrťroka, ak tento zákon neustanovuje inak.
odst.3
Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 21 dní alebo 168 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.
kopretinka
17.06.21,18:37
Toto som si našla,ale keďže sa z toho neviem vysomáriť,tak som čakala,že mi to tu niekto napíše normálne.
Tweety
17.06.21,18:40
Veď som napísala, źe z pravdepodobného zárobku, ktorý by si mala, ak by si pracovala. Ak by si mala po zvyšovaní napr. 800, potom z tých.
kopretinka
17.06.21,18:48
No veď stačilo túto 1 vetu.Diky.
Tweety
17.06.21,18:51
No vidíš, dala som viac.