DominikaVK
18.06.21,15:51
Prosím vás, je mozne ked som pripojena cez susedu spolocne na kanalizaciu, moze mi uzavriet kanalizacnu pripojku na kanalizáciu?vyhráža sa mi stým, lebo ked pouzivam toaletu/sprchu (vacsia spotreba) jej to vychadza z toalety (to čo ja splachujem). Je nieco take mozne? alebo si doslova len vymysla? Je problem u mna ci u nej? aky moze byt problem?, nejak mi to nedáva logiku. Dakujem za odpovede
buchač
18.06.21,14:30
Ale dáva to zmysel...a ešte aký !!!
Stačí len malá odchýlka v sklone uhla odtokového kanála, prípadne vyšší prítok vody a problém je na svete.

...a či ti môže uzatvoriť prípojku ? Nuž poviem asi takto.
Polož si otázku..." Čo by si robila, ak by bola situácia v opačnom garde ?"

Problém vyrieši jedine vodár s kamerou...zistí, čo je vo veci a vyriekne ortieľ. Nezriedka sa z malého problému vyskytne veľký a tým aj vyššie náklady na opravu. Zatiaľ sa modli, aby si nemusela ťahať svoju vlastnú prípojku kanalizácie.
ivka70
18.06.21,15:16
Mas na tu kanalizaciu oficialne tarchu na susedinom pozemku?
A nemyslis, ze by ste to mali riesit, aby nedochadzalo k ovplyvnovaniu fungovania jej odtokov?
DominikaVK
20.06.21,20:17
Ide o to ze to je trosku komplikovane. Ja som ten dom prave kupovala, a toto sa zatajilo (aj realitka povedala ze sa tam da kludne byvat ziadny problem) (ano mala som sa predtym porozpravat so susedmi a tak-moja chyba) byvaly majitel mi hovori nieco ine-on tam vklude byval pouzival vodu atd. susedka nieco ine, samozrejme to chcem riesit, ale neviem to riesit prave teraz potrebujem aspon par mesiacov, zevraj sa to tam riesilo, ale vlastne sa nic nevyriesilo. Moc tym kanalizaciam nerozumiem, tak prave preto som si myslela ked je pripojene na kanalizáciu ze taketo nieco by sa nemalo stavat, jedine ak je napr zumpa a tak. len aby som na tych par mesiacov vedela aspon kupelku pouzivat. Ale dakujem pekne za odpoved urcite sa posnazim radsej vlastnu pripojku, a dohodnem sa . Dakujem este raz
ivka70
21.06.21,03:56
Myslim, ze ta pekne napalili, predavajuci aj realitka. Ak mas v zmluve nejake moznosti, ziadaj od nich kompenzaciu - znizenie ceny - tou mozes uhradit opravu kanalizacie.
vicktor
21.06.21,07:36
Zmluva asi nemusi nic uvadzat o kanalizacnej pripojke, ale znalecky posudok by veru mal.
Taky nemas?
Aby si neskor nezistila aj dalsie nemile prekvapenia...