tarabova09
21.06.21,08:20
Dobrý deň, chcem sa spýtať
Ako brigádnička som prišla na personálne oddelenie kde som si prevzala papiere na prehliadky k lekárovi. Tie prehliadky som absolvovala. Prišla som o 3 dni na personálne kde mi povedali, že ma nezoberú lebo riaditeľka povedala, že nemôžu kvôli opatreniam zobrať brigádnikov. Čo mám teraz robiť keď za prehliadky som zaplatila 60€. Ako dostanem od nich peniaze.
veronikasad
21.06.21,06:42
Hladat si brigadu u ineho zamestnávateľa
ivka70
21.06.21,10:10
to co bolo za specialnu prehliadku? vstupna a vystupna prehliadka v suvslosti s povolanim stoji tak cca. 10 eur?
preco si na nu isla pred podpisom zmluvy?
tarabova09
21.06.21,10:28
Vstupná prehliadka na prácu s bremenom v 2.skupine 42,00€ + potom hygienická prehliadka + zdravotnícky preukaz
Keď som tam prišla mi dali papier, že má predbežné prijímajú. Keď si spravím prehliadky tak ma príjmu ako brigadničku. A v ten deň čo som išla podpísať zmluvu tak povedali, že brigádnikov neprijímajú
ivka70
21.06.21,11:03
Zdravotnícky preukaz je tvoj, ten ti zamestnávateľ nepreplatí, ani keby ťa prijal. Ten platí aj na prácu unineho zamestnávateľa.
Neviem, či je špeciálne na práce s bremenom, ale klasická vstupná prehliadka to asi tiež nebude.
Hold, podmienky preplatenia si treba dohodnúť skôr.
willma
22.06.21,06:19
práca s bremenami je špeciálna, rovnako ako nočná práca a ešte zopár ďalších - za 10€ to väčšinou robia tak, že dajú razítko bez ďalších rečí a vyšetrení - lenže rozsah vyšetrení je stanovený vo Vestníku MZ a skutočne všetko niečo stojí - takže 60€ je ešte celkom primeraná suma.