eberhardt
22.06.21,10:02
Mám blog v angličtine, na ktorý by som chcel dať možnosť fin. príspevkov Donate. Blog, hosting, všetko veci okolo sú na moju s.r.o, je to takto právne a daňovo ok?
Mila123
22.06.21,08:10
ako položená otázka taká bude odpoveď......možno
eberhardt
22.06.21,10:15
ok, spresnim, pri otazke ma to upozornovalo na maximalnu strucnost. Poprosim vas o info. Z toho blogu by som rad prijimal platby vo forme dobrovolnych prispevkov. Smerovali by na ucet s.r.o. Je to mozne robit takto a ak nie tak ako? Dakujem.
ivka70
22.06.21,10:32
Lebo si to pisal do nazvu, aj blog predsa tvoris tak ,ze das nazov a text samotny, tak si tu otazku upresni teraz priamo cez edit
aj to upresnenie v komentari totiz nic nehovori o tom, ci tvoja sro ma v cinnosti nejake moznosti prijimat dary ... alebo budes k darcovstvu snad vystavovat faktury?
Onko
22.06.21,11:47
Mal by si sa predovšetkým opýtať svojho účtovníka, ktorý to bude účtovať, či je s tým OK.

Podľa mňa je možné ísť tou cestou a poznám človeka, čo má takto postavený biznis model. Len treba vhodne naformulovať obchodné podmienky a uviesť tam, že tlačidlom Donate sa platí platba za sprístupnenie obsahu (teda nie je to dar), a nejaké pravidlá, keby chcel dotyčný vystaviť faktúru za túto službu a podobne. A hlavne mal by si mať v činnosti firmy publikačnú činnosť, keď chceš mať z nej príjmy a uplatňovať si na ňu vynaložené náklady.
eberhardt
23.06.21,06:03
ok, ďakujem pekne za odpoveď. Pomohlo mi to veľmi.