Zefo76
22.06.21,17:04
Dobrý deň, mám otázku, robím tiež na dohodu zatiaľ a keď mám prestavku 30 minút tak si ju napíšem a viem že sa mi neráta do odpracovaných hodín, ale asi 8x som robil bez prestávky cca.7-8 hodín a zapísal som si že som robil bez prestávky, Šéfka mi povedala, že aj tak mi tých 30 minút zarátajú a vezmú vlastne odpracovane hodiny ,chcem sa opýtať majú na to právo???
ivka70
22.06.21,15:10
Prestavka v praci je povinna najneskor po 6 hodinach prace aspon 30 minut.
Co cez prestavku robis, je tvoja vec, ale zamestnavatel ju musi vykazat.
Nemozes pracovat bez prestavky 8 hodin.
Nabuduce si tu prestavku pekne sprav a oddychuj.
veronikasad
22.06.21,17:03
Aka dohoda?
Zefo76
23.06.21,12:53
Dohoda o pracovnej činnosti na 10 hodín týždenne
Zefo76
23.06.21,13:08
Veď to viem ,mám normálne prestávku ale asi 8x sa stalo že som robil bez prestávky proste som nestíhal, a chcú mi aj tak 30 minút stiahnuť, že som ju mal...a ja mám dohodu na 10 hodín týždenne...podľa mňa nemajú právo ma nútiť do prestávky keď nechcem a nestíham keď som tam vlastne oficiálne každý deň len 2 hodiny.
veronikasad
23.06.21,13:12
a skutočne odrobíš ?
Zefo76
23.06.21,13:16
6-8 hodín je to individuálne, keď mám čas prestávku si urobím, ale asi 8x v mesiaci som vôbec nestíhal, tak som si napísal že som robil bez prestávky a mi povedali že aj tak mi tých 30 minút neuznaju
veronikasad
23.06.21,13:18
a kde sa chceš sťažovať - na lampárni ? Keď ty aj zamestnávatel hrubo porušujete Zákonník práce ... Len dzfam že ešte pritom nie si evidovaný na UP ako uchádzač o zamestnanie ...
sito
23.06.21,13:18
:D Robíš na výkon? Ak áno a nestíhaš ... Však ti to ivka napísala " Co cez prestavku robis, je tvoja vec, "

Teda neodpočívaš 1/2 hod. Stíhaš, aby si nebol postihnutý za nestíhanie, že?
Zefo76
23.06.21,13:33
????????????ako vidím normálnej odpovede sa tu nedočkám,prvý mesiac som na dohodu a po mesiaci budem na normálny tpp.. na up nie som ...chcel som len vedieť keď som zatiaľ len dohodár,či môžu stiahnuť prestávku keď ju nemám...
veronikasad
23.06.21,13:38
ako ti vyplatia zbytok mzdy, keď môžeš odrobiť len 10 hod.týždenne ? "Keš" alebo formou odmeny ?
Zefo76
23.06.21,13:42
Asi na účet ,pýtali si moje číslo účtu...veď ja neviem ako to chodí, preto sa tu informujem...mesiac som vraj na dohodu a potom normálne ma tpp...
veronikasad
23.06.21,13:46
Zbytočne si sa do mňa obul, to s čím si suhlasil je čierna práca a v prípade kontroly Inšpektorátu práce čaká zamestnávatela mastná pokuta.
Pozri do dohody ako máš stanovenú odmenu. Ak tam máš len nejaku sumu za odpracované hodiny, tak v prípade neseriozneho zamestnávatela ti zbytok nevyplatí nič.
Či ti prestávky ktoré si odpracoval preplatí alebo nie záleží len na dobrej voli a dohode so šéfkou.
veronikasad
23.06.21,13:49
Marcel, oficialne, podla dohody, robí 2 hod. denne ...
Zefo76
23.06.21,13:52
Ja som sa do nikoho neobul a keď to tak vyznelo tak sa ospravedlňujem, tiež sa mi nepáčí ako sa ku mne v tej firme chovajú, som bol prijatý na inú pozíciu ako momentálne vykonávam...ďakujem vám veľmi pekne za info a ešte raz sa ospravedlňujem ak to ináč vyznelo ,prajem vám pekný zbytok dňa...
veronikasad
23.06.21,13:56
skús sa informovať u "starších" kolegov, ktorí tiež prvý mesiac pracovali na dohodu, ako mali vyplatenú odmenu. Ak boli problémy, pracovnú zmluvu ani neuzatváraj, hladaj si inú prácu
vicktor
23.06.21,14:27
zefo: normálnej odpovede sa tu nedočkám
Clovece, ale ty si nenapisal normalnu otazku. Az dodatocne ze 10 hodin tyzdenne. Takze 2 hodiny denne, a nestihnes to spravit za 8 hodin...
Prestavka je povinna aj pre zamestnavatela, ale ako to vykazuje, ked svindluje, to je uz ina parketa.
Nemas sa ako opriet o nejake pravidla, ked na papieri je vsetko v poriadku.
veronikasad
23.06.21,14:51
victor, nepochopil si - 2 hodiny legálne a zbytok ? Určite tie ďalšie hodiny nerobí to, čo nestihol urobiť za dve hodiny.