Tomas_N
23.06.21,15:32
Ahojte, chcem sa spytat ako je to so zamestnancom ak konatel s.r.o. zomrie. Konatel bol sam, nemal spolocnikov ani nic ine. Jedna sa o to, kedy by mala byt zamestnancovi ukoncena pracovna zmluva. Kto mu ma vyplatit mzdu a odvody. Kedze dedicske konanie neprebehlo a jediny papier je umrtny list.

Dakujem za pomoc.
veronikasad
23.06.21,13:51
dedičia nebudú pokračovať v podnikaní ?
Tomas_N
23.06.21,14:13
nikto nebude dedit, jeho otec s tym nechce mat nic spolocne. Chce firmu zrusit.

Akurat som sa docital, ze jedine porucitel moze dat vypoved, pripadne ja z mojej strany po dohode, len ako je to potom so mzdou, odvodmi atd.
Tomas_N
23.06.21,15:16
Zaroven pod otazka, ku ktoremu dnu a kto ma pravo dat mi vypoved, pripadne kto mi vyplati mzdu pripadne ine sumy, ktore mi patria.
jslancik
23.06.21,18:08
a nejdeš to prevziať? rozbehnutú firmu, ty vieš, čo a ako.
Tomas_N
23.06.21,18:11
no tam je tolko dlhov na tej predajni, ze to je lepsie zavriet a neriesit to, a ja som uz podnikal, nechyba mi to vobec, natahovat sa s niekym co neplati FA
avalik
24.06.21,06:22
Pravnicka osoba umrtim jefineho spolocnika a zaroven konatela nezanika, konat musi dedic ... v spolupraci s notarom ... aby buduci dedic mohol konat v mene spolocnosti do doby vyriesenia dedicstva - a teda napr. aj ukoncenie prevadzkovania zivnosti, ukoncenie pracovnopravnych vztahov v sulade so zakonnikom prace ak sro uz zamestnancov nepotrebuje

vy ak chcete dat vypoved, tak pisomne doporucene na adresu firmy a samozrejme vypovedna doba ... dohodnut sa na skonceni pracovneho pomeru so zamestnavatelom momentalne nemozete ... skuste sa skontaktovat s uctovnikom firmy, ten by vam mohol pomoct
Mila123
24.06.21,06:28
Po smrti poručiteľa - majiteľa podniku spravidla nastávajú situácie, kedy je nevyhnutné zabezpečiť nerušené fungovanie podniku. Ustanovenia § 175e a 175f zákona č. 99/1963 Občiansky súdny poriadok v znení neskorších predpisov (ďalej len „OSP") upravujú prípady potreby zabezpečenia dedičstva z dôvodov dôležitého alebo všeobecného záujmu. OSP v predmetnej úprave predpokladá ustanovenie správcu dedičstva. Ak je dedičstvom podnik, správca musí byť osoba, ktorá má skúsenosti s jeho vedením. Správca musí v rámci svojej dočasnej funkcie konať s odbornou starostlivosťou, ktorej porušenie vedie k zodpovednosti za vznik prípadných škôd.
avalik
24.06.21,07:11
no ved prave preto som odkazala na dedica + notara - oni musia konat
Mila123
24.06.21,07:23
právnik......notár vyzve dedičov, tí nereagujú nič s tým neurobí.....tu musí dať právnik návrh sa súd kde sa stanoví správca........ale keď nie je majetok na strane nebohého kto sa bude hrnúť do dedenia????