Dads1010
27.06.21,17:07
Zdravím, bývam s mužom a malým synom a v byte nad nami býva staršia pani. Pár týždňov po prisťahovaní začali problémy - keď si ideme na balkón zapáliť zvykne nadávať, vrieskať a urážať, následne dupe, už 2x privolala na nás políciu (s tým že polícia nám nič nezakázala, prvá hliadka dokonca zhodnotila že pani mu príde na schizofréniu a želá nám pevné nervy). Takisto rieši náš intímny život, reálne ale žiadny nadmerný hluk nemôže počuť keďže to neruší môjho syna ktorý spáva vo vedľajšej izbe. Je toho o dosť viac, ale celkovo nám sťažuje život, robí nervy, nadávala pred mojim synom, zle kvôli nej spávame. Akým spôsobom by sme mohli vyriešiť to aby nám dala pokoj? Tam už dávno nejde len o cigarety, už rieši každý náš krok (pre príklad - vyhrážala sa sociálkou že vraj nechávam dieťa samé doma keď sme prišli domov neskoro, lenže vtedy bolo u starých rodičov). Ďakujem za každú radu.
buchač
27.06.21,15:45
...začali problémy - keď si ideme na balkón zapáliť zvykne nadávať, vrieskať a urážať,
Tam už dávno nejde len o cigarety, už rieši každý náš krok ....
--------------------------------------
prvá hliadka dokonca zhodnotila že pani mu príde na schizofréniu
--------------------------------------
zle kvôli nej spávame
=====================
Otázka znie inak.
Ako sa má brániť staršia pani proti arogancii novoprisťahovalcov, ktorí nemajú základy slušného správania ?


No niekde to začalo...či ?
Ako poznám mladšiu generáciu ( zaraďujem tam aj teba s mužom), tak ste ju určite poslúchli a cigy zahasili (iróonia)...bez poznámky, bez ospravedlnenia.
Vieš ty vôbec, že kľudne môžete porušovať zákon ???
https://www.ta3.com/clanok/55455/fajcenim-na-balkone-mozete-porusit-zakon
----------------------
Hliadka zhodnotila ?
Kuwa, som nevedel, že na policajných školách sa vyučuje aj psychológia, prípadne majú chlapci atestáciu z psychiatrie.
----------------------
Hm...zle spávate ? Hehehe...dalo by sa povedať, že by ste nemuseli spať vôbec.

Základ všetkého platí vždy a aj všade.
Noví vlastníci bytu (domu, chalupy,chaty...) sa vždy prispôsobujú starousadlíkom...a nikdy to tak nebolo, nie je a ani nebude naopak...to si zapamätaj.
ivka70
27.06.21,15:55
Skuste zacat tym, ze prestanete fajcit na balkone, ale zapalit si pojdete mimo bytovku, aby ste dymom neobtazovali susedov.
Lebo na to zakon je, ze sa mate zdržať vsetkeho, co by susedom branilo riadne byt uzivat. Najma pre nefajciara je velmi neprijemny dym stupajuci z cigariet do jeho bytu.
Ano, tazko sa to vymaha, ale malo by to byt standardom v ramci ohladuplnosti prirodzene inteligentnych ludi.
Mozno sa potom aj tie vase vztahy zacnu zlepsovat.
Dads1010
27.06.21,16:00
Ach.. ja som dúfala že toto je stránka kde reálne odpovedajú na otázky práva a nie že aj tu nájdem len urážky. Btw áno muž začal chodiť dole a ja som kúpila Iqos. Nič mažem to toto mi netreba ja potrebujem reálnu radu.
Dads1010
27.06.21,16:02
Pani bola sama fajčiarkou pár rokov dozadu, jej manžel doteraz fajčí. S tým že rozmýšľa či sa neodstahuje od nej lebo je psychicky chorá. Ale tak isto ako som odpovedala vyššie, dúfala som v nejakú reálnu radu a nie “prestaň fajčiť”???? a dole samozrejme zapáliť nepojdem, nenechám dieťa v byte samé.
buchač
27.06.21,16:41
Dads1010 (Dnes 19:00) Ach.. ja som dúfala že toto je stránka kde reálne odpovedajú na otázky práva a nie že aj tu nájdem len urážky.
==========================
Ja v poslednú dobu dúfam, že tu nájdem normálnu otázku a nie vyplakávanie a sťažovanie sa na druhých...samozrejme s tým, že ja nič, ja muzikant.

Dieťa moje...a kde vidíš nejakú urážku odo mňa ?
Konkretizuj, cituj...!!!
Jáááj...už viem, teba urazila realita mojich tvrdých slov.
-----------------------------------
Pýtaš na otázku práva ? Lenže ty chceš vedieť len svoje práva a na právo iných zvysoka kašleš.
Ako vravím...mladí, drzí, arogantní, zahľadení len do seba...
--------------------------------------
Poďme ďalej....takže ty tvrdíš, že pani je psychicky chorá ?
Ako to povedať bez urážky ? ... opýtam sa.
Tvoji rodičia (svokrovci) asi nie sú psychicky chorí...či ? No nebudú, lebo by si inú pesničku točila.
Nemáš páru, o čom je reč...


P.S.:
Zmaž...a ja nechám obnoviť !
ivka70
27.06.21,16:47
Zvláštne rozmýšľanie, prestať fajčiť na balkóne je reálna rada. Ak nechceš začať u seba a chces rady len smerom k susede, nič nedosiahnes.
A je zaujímavé, čo všetko vieš o svojej susede, ktorá s tebou komunikuje cez policajtov :)
A že dieťa nenechas samé, aby si si išla zapalit: veď je samé aj keď si zavretá na balkone.
Tak prestaň fajčiť, aspoň pre seba niečo urobíš :D
Alebo sa odsťahuj, budete mať pokoj všetci.
ivka70
27.06.21,16:51
A pozerám vyššie, že muž už chodí fajčiť dolu a ty si začala iqos ... píšeš vyslovene účelovo, aby si bola pekná, že :) za všetko môžu iní ...
Dads1010
27.06.21,16:54
Rada za všetky drobné .. ja som dúfala ze toto je stránka kde reálne odpovedia v zmysle zákonov a nie že sa ideme urážať????*♀️????*♀️
buchač
27.06.21,16:55
ivka70 (Dnes 19:51) ... píšeš vyslovene účelovo, aby si bola pekná, že za všetko môžu iní ...
============================
Mladá si neuvedomuje, že skúsenejších neprepišká, na to nemá...;) :D
ivka70
27.06.21,16:57
Kto ťa kde urazil, prosím ťa, ukáž kde?
Že sme ťa prekukli, je iná vec, ale urážku som tu nevidela.
Zatiaľ čo ty prskas okamžite, keď sa ti nedostane odpoveď, aku si predstavuješ.
Dads1010
27.06.21,17:01
Otázka bola čo s psychicky chorou pani (podľa tvrdenia jej manžela a susedov ktorí tu žijú dlho, nie podľa môjho). Chcela som vedieť pohľad zo strany zákona.
..a nepotykali sme si, ďakujem za vašu ochotu a čas ktorý ste venovali mojej otázke, žiaľ nenašla som vo Vašej odpovedi nič užitočné. Príjemný zvyšok dňa prajem.
Dads1010
27.06.21,17:04
Drahí ochotní účastníci diskusie, viete mi odporučiť stránku kde nájdem reálnu právnickú radu ohľadom psychicky chorej susedy? Ak nie ďakujem za Váš čas, nepotykali sme si a Vaše odpovede nepomohli, napriek tomu milé že ste reagovali. Opakujem že jej psychický stav mi povedal jej manžel a susedia ktorí tu žijú dlho.
ivka70
27.06.21,17:09
Draha zadávatelka, na internete si všetci tykame, je to štandard a kvôli tebe výnimky robiť nebudeme.
Tvoja otázka nebola o psychicky chorej susede, ale o spolunažívaní, na ktoré máte veľký vplyv.
Zasa otacas úplne inak.
Psychický stav susedy nech riesi spolu s ňou jej manžel, asi by si nebola nadšená, keby suseda riešila tvoj psychický stav.
buchač
27.06.21,17:14
Dads1010 (Dnes 20:01) Otázka bola čo s psychicky chorou pani (podľa tvrdenia jej manžela a susedov ktorí tu žijú dlho, nie podľa môjho). Chcela som vedieť pohľad zo strany zákona.
..a nepotykali sme si, ďakujem za vašu ochotu a čas ktorý ste venovali mojej otázke, žiaľ nenašla som vo Vašej odpovedi nič užitočné.
=====================
Vidím, že musím trošku pritvrdiť.

Čo sa týka tykania, tak platí
https://blog.gabkakoscova.sk/nazory-profesionalov-tykanie-vs-vykanie-online-svete/
Pokiaľ tykám, tak je to v pohode...ak začnem vykať, tak je už neskoro. :D
----------------------------------
Otázka bola..." Čo s otravnou susedou ? " a nie " Čo s psychicky chorou osobou ? "
Takže bacha na slovííčka a vety...takto sa môžeš baviť so svojim synom, ktorý si nevie vybrať, čo na raňajky...

Čo s psychicky chorou osobou ?
Čo ty môžeš robiť ?
No pravdupovediac...ty môžeš robiť akurát tak veľké trt....nehas, čo ťa nepáli...nemiešaj sa do problémov druhej rodiny.
Zákon pamätá aj na túto stránku veci...no príslušné §§§ nedávam...to nemá význam, ty ich nemôžeš uplatniť.
faro1
27.06.21,17:36
Pár týždňov po prisťahovaní začali problémy
-----------------------------------------------------------------------------------
Ja to vidím tak, že už pani nad vami prestala mať trpezlivosť s neprispôsobivými susedmi , ktorí sa prisťahovali, myslím tým zadávateľku témy.
buchač
27.06.21,18:00
Dads1010 (Dnes 20:04) Drahí ochotní účastníci diskusie, viete mi odporučiť stránku kde nájdem reálnu právnickú radu ohľadom psychicky chorej susedy?
======================
Drahá zadávateľka tejto témy.

Reálnu právnickú radu nájdeš u právnika, ktorého si zaplatíš.
Druhá voľba je, že susedke doporučíš návštevu patričného odborníka v oblasti psychiatrie, ku ktorému chodíš... :cool: :--- :D
kukučka
27.06.21,19:30
To si si nezisťovala, kde sa sťahuješ? Na ostatných susedov policajtov volá tiež a či len na vás? Ak chceš mať pokoj, nezháňaj pletky, začni od seba. Porozmýšľaj, čo by si ty mohla urobiť pre dobré susedské vzťahy, čím by si chorej susedke mohla pomôcť. Veľa ľudí tu našlo dobré rady od skúsenejších a ochotných radiť zadarmo.
bodliak
27.06.21,23:32
Dads,
aj tu na porade je jeden taký, ako tvoja suseda :-)
Vrieska, uráža, doma dupe nôžkou.
vlado 33
28.06.21,13:50
Skúste tým, že nebudete ani dýchať, aj to by tú k..vu starú asi rozčúlilo. Začnite normálne fungovať, bude to OK. Sem tam jej buchnite na radiátor, nech sa zobudí. Aspoň budete vedieť, že ešte nezomrela. Musíte sa s tým naučiť žiť, ľudia sú rôzni
marleau
05.07.21,18:56
v budete asi takí tí len my, my a my....skúste jej nedať príčinu