kacena26
22.09.06,10:38
ahojte ja mám taký problém a to je že nasa firma mala ubytovací príves v rekreačnom stredisku počas letných prázdnim prisla nám faktúra za prenájom poz.plochy na sumu a plus dph.po iné roky som to učtovala cez soc.fond z ktorého bola tato faktúra aj uhradená lenže tento rok tam není dostatok fin.prostriedkov.
tak som to zaúčtova nasledovne celú sumu aj s dph som dala na účet 518 ako nedanový náklad. je to správne? nenusim si nárokovať na vrátenie dph?
Tweety
22.09.06,08:55
ahojte ja mám taký problém a to je že nasa firma mala ubytovací príves v rekreačnom stredisku počas letných prázdnim prisla nám faktúra za prenájom poz.plochy na sumu a plus dph.po iné roky som to učtovala cez soc.fond z ktorého bola tato faktúra aj uhradená lenže tento rok tam není dostatok fin.prostriedkov.
tak som to zaúčtova nasledovne celú sumu aj s dph som dala na účet 518 ako nedanový náklad. je to správne? nenusim si nárokovať na vrátenie dph?Ak máte príves v majetku, tak jeho prenájom je pre vás služba 518AE s nárokom na odpočet dph.
kacena26
22.09.06,09:04
Ak máte príves v majetku, tak jeho prenájom je pre vás služba 518AE s nárokom na odpočet dph.

príves je v našom majetku ale priniesli sme do rekr.strediska len na let.prázdniny a teraz ho máme na dvore.
proste som dala celú sumu za prenájom tej poz.plochy na 518
a teraz nám boja že som si mala nárokovať na vrátenie dph. a čo teraz?
a je to nedanový náklad?
Tweety
22.09.06,11:49
príves je v našom majetku ale priniesli sme do rekr.strediska len na let.prázdniny a teraz ho máme na dvore.
proste som dala celú sumu za prenájom tej poz.plochy na 518
a teraz nám boja že som si mala nárokovať na vrátenie dph. a čo teraz?
a je to nedanový náklad? Ja by som to opravila, a nárokovala si odpočet dane.
KEJKA
22.09.06,21:08
odpočet DPH by som si narokovala aj ja. Ale náklady spojené s rekreáciou by som sledovala na osobitnom stredisku a tam by som dávala aj prípadné tržby. Tržby by som členila tiež na ZD a DPH.
náklady na prevádzku počas leta by som usporiadala daňovo v súlade s ZDP.