Mirka D
22.09.06,09:45
Ahojte,
mám tu požiadavku od vedenia - mám všetkým zamestnancom vyhotoviť znovu pracovnú zmluvu, ktorá
- bude doplnená o klauzulu Dôverné informácie
- zamestnanci podpíšu KAŽDÚ stranu zmluvy.

Ako to mám datovať? Ako pri nástupe zmluvy... napr. 1.10.1996?
Celé to neviem posúdiť z právnej stránky.

Mirka.
azuz
22.09.06,08:31
Existújcu pracovnú zmluvu môžeš meniť len vzájomnou dohodou medzi zamestnancom a zamestnávateľom. Teda spíšeš pre každého zamestnanca dohodu o zmene pracovnej zmluvy (s tým, že môže byť aj úplne prerobená). Tam bude uvedené, od kedy platia zmeny a najneskôr v ten deň musí byť aj dohoda podpísaná. Dátum začiatku pracovného pomeru ale musí byť pôvodný.
Dadena
22.09.06,11:37
Ja by som to skôr riešila dodatkom k pracovnej zmluve. Presne by som definovala, že dodatkom sa dopĺňa Čl. XY napr. Zchovávanie obchodného tajomstva a mlčanlivosti, body Xy a presne tam vypísala, to čo potrebujem, s účinnosťou od najbližiešho dátumu. Jeden bod by mal byť, že ostatné čl. pracovnej zmluvy ostávajú neznemené. Určite by to nemali byť nové zmluvy, teda prepracované so starým dátumom.
Mirka D
22.09.06,11:52
Keď šéfovia chcú mať každú stranu (každý článok podpísaný)+ to doplnenie.

Takže keď spravím Dohody o zmene PZ, vypíšem tam nanovo všetky články pôvodnej zmluvy, doplním ešte jeden o dôverných informáciach, upozorním v čom spočíva zmena PZ, dátum dám reálny.

Môže tak byť?
Dadena
22.09.06,12:02
V prílohe Vám priložím návrh dodatku k pracovnej zmluve. Možno Vám pomôže. A ak chcú mať šéfovia šifrované všetky strany PZ nie je problém to dať podpísať zamestnancov. Dúfam, že na budúce nebudú chcieť, aby ste to zväzovali trikolórov. Ale nie je problém, ak majú strach, že im niekto vymení strany, scvaknúť PZ, náboj prelepiť bielou lepkou a ešte to môžete aj opečiatkovať.