Hafneta
29.06.21,11:46
Pekný deň, vedeli by ste nám prosím odporučiť nejaký ochladzovač vzduchu alebo prenosnú klímu? okolo 200 eur. Ďakujem.
ivka70
29.06.21,09:57
Skocte si do obchodu a pozrite, co maju.
Aj tak budu v tomto obdobi vsetky vypredane ,takze velky vyber nebude.
Idealne riesenie nie je ani jedno z toho a za tu cenu.
Lepsie je investovat do fixnej klimy a vonkajsich zaluzii.
Hafneta
29.06.21,10:55
ďakujem za odpoveď. to ano, vsetko je vypredane v kamennych obchodoch, v okrese mame len 1 elektro vo vedlajsom 2.preto aj skor niečo z eshopov,s cim ma niekto skúsenosti. alebo aspon vie odporučiť. bohužiaľ taku investiciu do vstavanej klímy a vonkajsich zaluzii si nemôžeme momentálne dovoliť. ide o to aby sa izba vychladila z tych 32 stupnov a novorodenec to lepsie znasal.
ivka70
29.06.21,11:00
Obavam sa ,ze vypredane budu aj v e-shopoch a bude treba hladat to, co je urcite na sklade alebo cakat na dodavku ... a okrem toho, ta prenosna klima je zvycajne velmi hlucna
Poradit presne znacku v tejto situacii nema zmysel.
misoft
29.06.21,11:10
Pokiaľ nemajú v kamenných obchodoch, tak na 100% ani v e-shopoch - je to paralela - všetko sa dodáva zo skladov - stačí pozrieť na stránky e-shopu a tam "momentálne nie je na sklade....."
Hafneta
29.06.21,11:58
vďaka za odpoved. a v pripade ze pri predstave ze nie su vypredane na eshopoch. co by ste odporucili?
ivka70
29.06.21,12:07
Klimu, je to uplne jedno aku, riadte sa cenou, ked mate taku hranicu ....
a inak ,vela pomozu vlhke osusky zavesene na vetracky otocene smerom na sever a vychod, zatemnenie okien, mokry studeny uterak na ventilator a vymienat casto ....
rovnako ventilator sa da relativne jednoducho zmenit na ochladzovac pomocou pet flias a ladu , je na to zopar videi , napr. https://www.youtube.com/watch?v=Y2XU2uAxYYM&ab_channel=DIYVlogs
korela
29.06.21,15:27
Nepíšete, na aké svet. strany máte orientované okná. V izbách na juh pomôže markíza, hoci aj podomácky vyrobená, podľa toho v akom dome bývate z dôvodu uchytenia.
Tiež pomôže biela, alebo čo najbledšia látka (nemusí byť vôbec hrubá), prehodená dvojmo cez zatvorené okno tak, aby presahovala z vonkajšej strany až po parapet, ak je plechový, je vhodné, keby prekryla aj ten, nebude sa tiež tak nahrievať, ev. aj balkónové dvere až po zem z vonkajšej strany, nemusí sa zvlhčovať počas dňa, slnečné lúče sa nedostanú priamo na okenné tabule, takže okno prestáva byť vyhrievacím telesom. Nemusíte ani skúšať teplotu skiel teplomerom, dlaň postačí. Podstatný rozdiel.
Ak máte ešte drevené rámy, tak látku jednoducho zvonku pripnúť.
Vždy lepšie ako nič, kým niečo nezoženiete.
V noci vychladiť najlepšie krížom byt, ráno okná zavrieť až do noci, medzitým neotvárať.
buchač
29.06.21,16:25
korela (Dnes 18:27)
Vždy lepšie ako nič, kým niečo nezoženiete.
========================
Otázka znela v zmysle odporúčania ochladzovača vzduchu alebo klímy a nie na nejakých predpotopných spôsobov tienenia....či ?

Kým niečo nezoženú ?
Hm...sadnem do auta, zbehnem do patričného obchodu a do hodiny som naspäť aj s novou mašinkou...či také riešenie nepoznáš ?
Ani nevravím, že na nete je toho neúrekom...najlepšia voľba je Heuréka.....či také nepoznáš ?
https://klimatizacie.heureka.sk/
Hafneta
29.06.21,16:50
ďakujem všetkým za odpovede
korela
29.06.21,18:04
buchač (Dnes 19:25) korela (Dnes 18:27)
Vždy lepšie ako nič, kým niečo nezoženiete.
========================
Otázka znela v zmysle odporúčania ochladzovača vzduchu alebo klímy a nie na nejakých predpotopných spôsobov tienenia....či ?

Kým niečo nezoženú ?
Hm...sadnem do auta, zbehnem do patričného obchodu a do hodiny som naspäť aj s novou mašinkou...či také riešenie nepoznáš ?
Ani nevravím, že na nete je toho neúrekom...najlepšia voľba je Heuréka.....či také nepoznáš ?
.................................................. ...................................
Mohol si sa unúvať aj skôr s odpoveďou, nie iba reagovať na mňa. Asi ti ušlo, že majú doma novorodenca, o. i., byť najmä mamičkou, tak som rada za každú radu, a čo je predpotopné, nemusí byť ešte nefunkčné, však áno?
Mali sme na takom okne markízu, ešte kým sa tu v republike o nich ani nesnívalo. Potom veľkú peknú tieniacu plachtu. Tú nám rozčesli pri svojej práci arboristi. Tak potom ako dočasnú záležitosť mám odskúšané obyčajné plachty, okno do záhrady, nie do ulice, tak mi to neprekážalo. Vnútorné sklo malo v horúčavách izbovú teplotu a nie teplotu vykurovacieho telesa. Asi 15 r. mobilnú klímu, lebo máme komínové prieduchy.