steven82
22.09.06,10:25
Prosim pomozte ti :confused: ...Ideme realizovat projekt kde musime uskutocnit obchodnu verejnu sutaz. Nasiel som si v zakone, ze ju upravu je obchodny zakonnik 513/1991 a konktretne § 281 - 288 , ale nie je mi jasne z toho zakona akym sposobom treba zverejnit ponuku na tu obchodnu verejnu sutaz? Prosim ked mate niekto s tym skusenosti pomozte mi :)
dana9
22.09.06,08:47
Prosim pomozte ti :confused: ...Ideme realizovat projekt kde musime uskutocnit obchodnu verejnu sutaz. Nasiel som si v zakone, ze ju upravu je obchodny zakonnik 513/1991 a konktretne § 281 - 288 , ale nie je mi jasne z toho zakona akym sposobom treba zverejnit ponuku na tu obchodnu verejnu sutaz? Prosim ked mate niekto s tym skusenosti pomozte mi :)

Súťažné podmienky je možné zverejniť napr. prostredníctvom Obchodného vestníka, ale samozrejme závisí to od úvahy vyhlasovateľa súťaže.

Vyhlásenia obchodnej súťaže musí byť v písomnej forme a musí spĺňať minimálne podmienky podľa § 282 ods. 2:

1. vymedzenie predmetu záväzku, aspooň všeobecne
2. vymedzenie určených zásad obsahu zmluvy, na ktorých trváte, chcete určite, aby v návrhu zmluvy boli obsiahnuté
3. určenie spôsobu a miesta, kam majú byť návrhy podávané.
4. súťažná lehota, dokedy možno návrhy podať
5. lehota, dokedy bude oznámené, ktorá ponuka bola vybraná

Ďalej môžte uviesť aj dodatočné podmienky

1. výhradu zmeny podmienok a výhradu zrušenia podmienok (§ 283)
2. rozsah prípustných odchýlok od stanovených podmienok
3. záväzok na úhradu nákladov § 284 ods. 3
4. nemožnosť, prípadne možnosť odvolania návrhu po jeho odvolaní 285 ods. 1
5. vylúčenie možnosti opráv §285 ods 2
6. spôsob určenia najvhodnejšieho návrhu
7. výhradu odmietnutia predložených návrhov

Môže obsahovať


info o mieste, kde je možné zohnať dodatočné podklady
povinnosť zloženia zábazpeky
prípadne poplatok za účasť v súťaži
dana:)
steven82
22.09.06,09:07
Danka dakujem pekne za odpoved... ale chcem sa spytat ze kde to treba uverejnit, musi to byt v tom obchodnom vestniku? alebo napr. stacilo by to dat len na stranku nasej firmy??
dana9
22.09.06,09:22
Danka dakujem pekne za odpoved... ale chcem sa spytat ze kde to treba uverejnit, musi to byt v tom obchodnom vestniku? alebo napr. stacilo by to dat len na stranku nasej firmy??

Závisí to v podstate od vás, podľa toho, aký okruh subjektov chcete osloviť. Nie je podmienka, aby to bolo v Obchodnom vestníku, vami zvolený spôsob však musí byť taký, aby bola splnená podmienka "verejnosti" - verejná obchodná súťaž, teda aby bola dostupná všetkým potenciálnym navrhovateľom. Zvykne sa kombinovať tlač spolu s uverejnením na nete.

dana:)
karpis
22.09.06,09:28
Ak sa jedná o verejnú obchodnú súťaž pre projekt EU, je potrebné aby bolo uverejnenie zdokladované napr, máte VOS na svojej stránke je dobré keď si znenie vytlačíte a zadovážite si potvrdenie od toho kto Vám spravuje veb stránku. V potvrdení má byť uvedené od kedy do kedy bola súťaž zverejnená .
Mám s tým skúsenosti, už sme mali kontrolu a potvrdenie od nás pýtali.
steven82
22.09.06,09:31
oka dakujem Danka... tak to asi spravime tak nejak, ze do tlace prip. vestnika dame len strucny text ze vyhlasujeme obchodnu verejnu sutaz a ze podrobne informacie (tie kt. specifikuje zakon 513/1991 §282) su na webe spolocnosti. Tak to moze asi byt vsak?
karpis
22.09.06,09:33
Ano môže je na Vás akú formu zvolíte
Tyl
18.09.08,10:49
Ahoj. Prosím Vás, mohol by mi niekto bližšie povedať, kam je potrebné,resp. možné uverejniť vyhlásenie na obch.ver.súťaž? Či je to nejak dané, že len v médiách typu SME. PRAVDA....na nete a tak.
anee
10.08.09,11:32
Ahoj. ja by som sa chcela opytat ako by mal vyzerať vyhodnotenie obchodnej verejnej súťaže? Dakujem
amandaf
17.08.10,07:21
ahoj, prosím vás viete mi poradit, ako sa účtuje u vyhlasovateľa vyplatenie odmien výhercom z verejnej súťaže?
dakujem
luminis
16.09.10,09:43
ahoj, prosím vás viete mi poradit, ako sa účtuje u vyhlasovateľa vyplatenie odmien výhercom z verejnej súťaže?
dakujem

to si sa netrafil do temy, toto je obchodná súťaž, t.j. nie loteria :)
amandaf
17.09.10,06:18
mne nejde o loteriu, zrejme som sa zle vyjadrila, je to obchodna sutaz, vybrali sme tri projekty, ktore sme ocenili odmenou v roznej vyske podla umiestnenie