H.B.
30.06.21,11:58
Máme e-shop, platca DPH, sme registr. od 1.7.2021 v systéme One Stop Shop (OSS). Ako by ste fakturovali tovar objednaný cez e-shop na slovenskú firmu, platca DPH, ale miesto dodanie je Česká republika? Predpokladám, že riadne slovenská DPH, aj keď je dodanie do ČR.
Onko
30.06.21,12:01
Podľa mňa, keď je miesto dodania v ČR, tak sa uplatňuje česká DPH, iba ak by zákazník mal pridelené české IČ DPH, vtedy by to bolo bez DPH s prenesením daňovej povinnosti.
H.B.
30.06.21,12:41
ale fakturuje slovenská firma (IČ DPH SR) slovenskej firma (IČ DPH SR). A potom kam odvedieme to české DPH? OSS sa týka iba neplatcov DPH.
Onko
30.06.21,19:04
Však miesto dodania je ČR, a tam mu je IČ DPH SR na nič, tam je v postavení neplatiteľa DPH, pokiaľ sa nezaregistruje a nezíska české IČ DPH. A otázne je, či by odberateľ nebol povinný sa v ČR registrovať pre daň. Spoľahlivo sa dá českej DPH vyhnúť dodaním v tuzemsku, takže dodanie do ČR si odberateľ zabezpečí vo vlastnom mene na vlastný účet. Potom si dodanie do ČR a zdanenie rieši on sám. Ale môžem sa mýliť.
H.B.
01.07.21,05:17
No neviem. Možno sa vyjadrí aj niekto iný. Ja som skôr toho názoru, že fakturuje slovák slovákovi, obaja platcovia DPH. A že si pán dá zaslať kuriérom zásielku do Čiech, lebo tam momentálne je, tak sa mi nezdá, že by to bolo ináč, či?
S.Ch.
30.08.23,08:32
Dobrý deň, ako ste to prosím nakoniec vyriešili? Tiež mám takýto prípad. Ďakujem.
H.B.
05.09.23,05:39
Myslím, že sme to fakturovali riadne so slovenskou DPH.
S.Ch.
05.09.23,18:46
Ďakujem, tiež som toho názoru - fakturovať so slovenskou DPH.