LuciaMrvova
30.06.21,12:59
Dobrý deň..
Nie som si celkom istá..ako zaúčtovať bločky z pokladne teda zjedn.danove doklady pri nákupe napr.kancel.potrieb čistiacich atd v hotovosti kupované u neplatcu dph ale registrovaneho len podľa paragrafu 7a Zákona o dani z príjmov..viem že na účty 501/211 napríklad ale že či rozdeliť na 343 keďže na bločku je aj dphcku rozpisana aj keď sro nema narok na odpočet..
Tweety
30.06.21,11:07
U neplatiteľa dph vstupuje dph do ceny obstarania tovaru, materiálu, služby. Napr. nákup kanc. potrieb, toaletného papiera cez pokladňu 501/211.
kn-alka
30.06.21,11:09
Neplatca DPH predsa "nepozná" pojem bez alebo s DPH, on pozná len SPOLU sumu :D

§ 7a sa uplatňuje len pri zahraničných obchodoch, s tuzemskom nemá nič spoločné, takže tuzemské doklady účtuje v spolu sume, všetko na 5...
kn-alka
30.06.21,17:07
NIE, neplatca DPH predsa účtuje v spolu sume, všetko na 5...
LuciaMrvova
30.06.21,17:57
Dakujeem ste perfektne..myslela som si to len som si to chcela overit
LuciaMrvova
30.06.21,19:45
Hahaa..môžete prestať?? Vy sa láskavo do mňa nestarajte..keď napíšete k veci tak načo vôbec??
Btw..každý začínal a toto tu je porada!!!!neviem či marnite čas lebo nemáte čo robiť alebo Vám dobre robí druhým zle robiť! Ach..
jslancik
01.07.21,03:58
ja môžem prestať, ale ja som nezačal... každý nejak začínal? nechcete začať opravovať autá? nemôže to byť predsa žiadna veda... popozeráte videá na youtube, popýtate sa na fórach. a mechanici asi zarábajú viac ako účtovníci.
LuciaMrvova
01.07.21,07:24
Milý pane ale ja mám ekonomicku školu a ešte aj kurzy !!!!! A dovolila som sa tu poradiť..na to porada slúži!!! Budete má tu za to ešte dlho buzerovat????
Budem sa na Vás sťažovať!
jslancik
01.07.21,07:41
Ekonomická škola a kurzy? Pani, to je vtip? To by ste mali vedieť takéto elementárne veci aj o polnoci so 4 promile v krvi. Fakt, ako keby ste nevedeli, koľko je 2+2. Ak máte nejakú diagnózu (Parkinson či alzheimer?), tak sa ospravedlňujem.