JankaV
10.07.21,08:39
Spoločnosť (SK sro) postavil multifunkčnú budovu, náklady na výstavbu som účtovala cez aktiváciu. Teraz robia už iba zariaďujú interiér a upravujú okolie dokončovacie práce pred kolaudáciou. A neviem postup účtovania, či do nákladov a následne aktivovať alebo toto sú už náklady a níč viac.
- nábytok
- čistiace prostriedky
- kríky, kvety, stromy -
- rôzne dekorácie do interiéru
Podľa mňa už tieto náklady by sa nemali aktivovať, aj keď mi poradca poradca, že všetko do kolaudácie sa bude aktivovať. Len asi nemal úplnú informáciu a týchto položkách.
Prosím o radu, nech to na záver nezmrvím. Hlavne ten nábytok rozmýšľam všelijako, nie je vstavaný, je to klasika ako v každej budove, stoly, skrinky, stoličky, sedačky...
Ďakujem za každý názor.
Antonia Jendrišáková
10.07.21,10:42
Ak máš ocenenie nábytku za každý jednotlivý kus v cene nižšej ako 1700 €, podľa môjho názoru, môžeš dať do zásob ako drobný hmotný majetok, ale môže byť aj odpisovaný. Čistiace sú čistiace teda účtovať do nákladov 501..., dekorácie tiež priamo do nákladov. Kríky, stromy to by mohla byť kultivácia pozemku a vtedy bude v obstarávacej cene pozemku neodpisovaný majetok.
JankaV
14.07.21,07:31
dakujem
JankaV
14.07.21,07:34
Tonka ďakujem, zaúčtované mám, len neviem či ten nábytok na 501 nechám rovno v nákladoch alebo sa bude tiež aktivovať ako ostatné náklady a vstúpi do hodnoty na 042. Keď čítam usmernenia na FS, mám v tom jasno, ale keď idem robiť, už v tom jasno nemám.