miruka75
10.07.21,17:52
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, účtovníčka vykonáva svoju činnosť na základe zmluvy o poskytovaní účtovnickych služieb. V zmluve je uvedené, že zmluvný vzťah sa môže skončiť dohodou, alebo 1 mesačnou výpoveďou. Chcela by som sa opýtať, že čo v prípade keď prijímateľ služby /firma/ ukončí /resp. chce ukončiť/ s účtovníčkou zmluvný vzťah neprávom teda žiadna písomná dohoda a žiadna výpoveď. Aké sú práva účtovníčky? Ďakujem.
Tweety
11.07.21,06:14
Aké práva účtovníčky? Ak ste takýto prípad nemali zmluvne ošetrený napr. pokutou, tak nič, spolupráca skončí bez postihu. Ak jedna strana nechce spoluprácu, nikto ju k nej nedonúti.
miruka75
11.07.21,06:50
Ano, ale v zmluve je uvedený spôsob skončenia zmluvy, a to buď dohodou, alebo výpoveďou. Ja som myslela na tento bod. Tak hádam nemôže prísť objednávateľ k poskytovateľovi a povedať mu zo dňa na deň, nech ide preč... veď na to je tá zmluva uzatvorená. Či?
Tweety
11.07.21,07:03
Veď aj na tento bod som ti odpovedala. Nedodržal zmluvu ale ak ste si nedohodli žiaden postih za jej nedodržanie, tak čo s tým chceš urobiť? Vyfakturuj svoje služby k dňu skončenia zmluvy a hotovo. Alebo sa môžete súdiť.
misoft
11.07.21,07:38
Pokiaľ je uzatvorená zmluva, tak sa postupuje podľa zmluvy - akékoľvek svojvoľné rozhodnutie mimo zmluvy sú neplatné. Takže ak je uvedené, že buď dohodou - na to treba oboch, ak výpoveďou - tak sa postupuje podľa ZP. Ak by ukončil len tak - halabala - až by prišlo na "lámanie chleba" , tak firma by za to poriadne zaplatila.... - nehľadiac na to, že potom takejto firme asi sotva bude niekto také služby poskytovať.
(môj názor - nemusí sa s ním súhlasiť)
miruka75
11.07.21,07:39
Ďakujem za odpovede. Nejedná sa konkrétne o moju osobu. Tak potom to platí aj pre druhú stranu pre objednávateľa. Poskytovateľ odíde a žiadny postih....
veronikasad
11.07.21,11:34
Dovod ukoncenia zmluvy?
kn-alka
11.07.21,12:11
tak ked majú 1mesačnú výpovednú lehotu, tak nech si ten jeden mesiac navyše vyfakturuje, či bude, či nebude pracovať, má to predsa v zmluve