Clinton
13.07.21,17:01
Na margo vody v kolene tu figuruje nejedna otázka a aj zaujímavé odpovede, ale mňa zaujíma: môžem si vypustiť vodu z kolena svojpomocne (takpovediac na kolene?) :)
Skúšal som si koleno prepichnúť vydezinfikovanou ihlou, ale prebytok synoviálnej tekutiny je podľa všetkého príliš hustý a vôbec sa nechová ako napr. voda v pľuzgieri. Nie je iná možnosť, len si ju nechať chirurgicky vytiahnuť?
buchač
13.07.21,15:44
Na rovinu ? Ale nebude sa ti to páčiť.
- ty budeš asi iný frajer, keď si schopný ísť do takejto extrémnosti
- aj keď by si dezinfikoval ihlu, nik ti nezaručí, že si infekcia cestu nájde
- že sa to môže zmrviť aj inak, to ani nevravím
- v konečnom dôsledku by som ťa nechal zaplatiť komplet za opravu toho, čo by si si spôsobil sám

Ale ži, pozri si video, čo dokážu "zlaté české ručičky" alebo inak povedané, že ako si blbec lakomec prepichol koleno, len aby nemusel ísť k lekárovi.

https://www.youtube.com/watch?v=Ij-_ZJPjanQ
duves
13.07.21,18:04
Ešte kamene v ladvinach a cement v plombach a človek môže začať stavat.
Clinton
14.07.21,18:09
klud, to bola len taka uvaha, v piatok idem na punkciu k ortopedovi, ale dakujem za odpoved :)
Clinton
14.07.21,18:10
:D :D :D
Nandrolon
15.07.21,02:48
Čisto teoreticky by to u zručného človeka, ktorý sa nebojí ihly a vie čo má robiť išlo. Lenže neviem presne ako pri kolene, ale ak vyberajú kĺbovú tekutinu napr. zo zápästia, tak sa to robí aj s odstupom času 3-4x, závisí ako sa to dotyčnej osobe vracia.
LENŽE čo je dôležité, že lekár po vybratí do toho "vačku" aplikuje liečivo, ktoré zabraňuje resp. spomaľuje znovunapĺňanie daného "priestoru" tekutinou. Nie je mi jasné, čo by si si tam chcel pichnúť namiesto toho liečiva ty, lebo bez neho to asi veľký význam mať nebude...
Clinton
15.07.21,03:30
ano, uz viem, ze sa tam aj nieco aplikuje, takze asi by to naozaj nemalo velky vyznam... zajtra by som to mal podstupit, tak to napokon uvidim sam :) dakujem za odpoved
Nandrolon
15.07.21,04:06
Každopádne ak ti to idú vyťahovať, tak je to už vážnejšie, lebo najskôr sa podstupuje iba samotná liečba. Niektorí lekári to moc ani vyťahovať nechcú.
Mila123
15.07.21,06:57
OMG, Clinton, si zdravý? cítiš sa zdravý???? iba to koleno je tvoj problém???? taký výkon robí iba lekár- ortopéd, chirurg, traumatológ.... (ak sa jedná o punkciu ľudského kolena), mňa si pobavil a nepresvedčil, že sa samopoškodzuješ......alebo patríš niekde inam????.....