jana87
22.09.06,11:34
Dobry den, robim uctovnictvo sukromnej lekarke - ma zalozenu sro a je v nej zamestnana na hlavny prac.pomer. Lekarka ma ale silnu alergiu, cim ma oslabenu imunitu a po stretnuti s urcitymi infektami velmi lahko ochorie. Kedze je to prakticka lekarka, chodi k nej vela ludi s virusmi, voci ktorym musi byt odolna. Ma moznost ist na liecenie, ktore asi bude trvat min. 3 mesiace a ktore ZP nepreplaca, takze si to bude musiet cele hradit sama. Mohlo by ist zaplatenie uvedeneho liecenia do danovych vydavkov? Prosim poradte mi, neviem sa rozhodnut, ci by to mohlo byt obhajitelne.
karpis
22.09.06,10:31
Ja si myslím, že to do nákladov nemôže ísť
jana87
03.10.06,05:42
Dakujem za odpoved, len ako to mam vysvetlit tej lekarke? Ide o to, aby mala imunitu, ktoru ked nema, tak prichadza o prijem. Myslite, ze by to urcite nemohlo ist do nakladov?
karpis
03.10.06,05:54
Určite nie pretože aj ja keby som chcela ísť na liečenie napr. pracujem v obchode a idem na liečenie na chrbticu , tiež moje príjmy budú menšie len PN a kde si mám uplatniť výdavky na liečenie. Jednoznačne do nákladov nie. To je môj názor.
durisovad
03.10.06,06:18
Ja si myslim, ze ak pani doktorka trpi takymto neduhom, mala by pouvazovat o zmene pracovneho prostredia. Tiez by som liecenie do danovych nakladov nedavala.
Barbora.B
03.10.06,06:33
Navrhni jej príspevok zo SF, aby to mala o niečo lacnejšie. Ale celé liečenie by som do nákladov určite nedávala. To by si potom mohol dať do nákladov naozaj každý, kto prichádza o svoj príjem tým, že je na liečení - aj keby mu trebárs nič nebolo.
duficek
03.10.06,06:39
teda poviem ti ja by som bez jedla zomrel a to by som prisiel o ine kusisko zisku. :) a tiez si nemozem davat vsetko jedlo do danovych vydavkov, to mozes odkazat na porovnanie doktorke.....