rentoonn
14.07.21,16:17
Ahojte, mám menší problém, zhruba pred 10 mesiacmi sme našli cez realitku jeden starý RD na predaj, zaujalo nás to, šli sme na obhliadku a rozhodli sme sa, že ideme do toho a zaplatili sme si rezervačnú zmluvu.
Postupne sme ale narazili na problémy, keď nám banka neschválila hypotéku, kvôli nezapísanej garáži v liste vlastníctva, bola iba zakreslená na mape. Trvalo to zhruba 10 mesiacov, kým sa všetko doriešilo, dnes už je kataster v poriadku. Ďalší problém ale nastal teraz, keď som sa po dlhšej dobe bol osobne pozrieť na dom a zarazilo ma, že je odpojený od elektriky, káble boli odstrihnuté a viseli dolu zo strešníka do dvora. Volal som hneď do realitky, že nech zistia čo sa stalo. Následne mi volali s tým, že majiteľka tvrdí, že tam elektrika ani nebola už niekoľko rokov, čomu veľmi neverím, že je pravda že tie dráty odstrihli až teraz, ale hodiny už v dome neboli v čase obhliadky a preto boli obhliadky vždy cez deň, keďže sa tam nebolo svetlo. Majiteľ realitky mi povedal, že je to tvrdenie proti tvrdeniu a nemá to ako dokázať a pôvodná majiteľka už nechce do domu nič investovať. Som si istý, že v inzeráte bolo že dom má aj elektriku, inak by som na obhliadku ani nešiel, no nemám to ako dokázať, mám iba fotku, kde vidno tie dráty od stĺpu po dom.
Už som sa zmieril s tým, že teda kašlem nato, aj tak som mal v pláne pri rekonštrukcií robiť novú prípojku v zemi. Teraz mám ale dilemu, či v prípade ich nedoplatku, pre ktorý ich odpojili nebudem mať problém. Volal som do ZSE, kde mi v podstate nič nepovedali, keďže nie som odberateľ a nemôžu mi dať žiadne info. Známy mi tvrdí, že sa môže stať, že mi nebudú chcieť zapojiť novú prípojku, kým nebudú doplatené nedoplatky, ak tam nejaké sú. Relitka tvrdí, že keďže to bolo na inú osobu, tak sa to mňa netýka. Viete mi poradiť ako postupovať?
buchač
14.07.21,15:34
Volal som do ZSE,...
===================
Poučím ťa ?
Na takéto inštitúcie sa nevolá, tam je potrebné unúvať sa osobne a to aj v dnešnej dobe všeliakých aplikácií.

Viď prvý príspevok...už pred x rokmi to dotyčný vybavil.
https://www.porada.sk/t148789-neplatic-elektriny-a-prepis-odberu.html
Xanti
14.07.21,20:08
Netýka sa ťa to, kupovali sme dom, čo bol odpojený od elektriky skrz neplatenia predošlých majiteľov.
Zahlásil sa nový majiteľ na odberné miesto a elektrárne zapojili.
Strešník by si i tak musel zrušiť , kedže zrejme chceš rekonštruovať dom. A opätovne by ťa na strešník nepripojili.
No takže i tak musíš riešiť novú prípojku a za tú si zaplatíš, ale dlhy pôvodných majiteľov platiť nebudeš.