bambina1011
16.07.21,19:39
S partnerom navštevujeme centrum asistovanej reprodukcie - liečba neplodnosti, nedarí sa nám otehotnieť, problém má partner so spermiami. Navštevujeme toto centrum trištvrte roka a minula som všetky priepustky na seba - lekárske vyšetrenia, zákroky a konzultácie. Začala som písať na priepustku doprovod, pretože mi to prišlo, že v tom ideme spolu ako par. Voči tomu sa ohradila moja nadriadena s odôvodnením, že vyšetrujú vždy iba mňa. A uzná mi ju iba vtedy, ak bude imobilny. Chlap nemá maternicu, nemôžu mu vybrať ani vajíčka, ani vložiť embrya, ani pchať do neho hormony. Mám nárok si doprovod písať a nevysvetlovat jej do budúcna k akému doktorovi s ním idem alebo je o iba o ľudskom prístupe nadriadenej?
Tweety
16.07.21,17:51
Nie, nepostupovala si správne, ak si si sama dopisovala do lekárskeho potvrdenia. Nadriadená iba postupuje podľa zákonných podmienok. Na doprovod druhej osoby (nie manžela) ale nie u gynekológa, je podmienkou spoločná domácnosť. To ale asi máte.
Katy a R
16.07.21,17:58
Samozrejme, že by si mohla mať nárok na sprevádzanie RP - keď by ti to lekár na priepustke potvrdil (že je to nutné). Ale ak tam máš razítko gynekológa - a ty si tam dopíšeš, že si sprevádzala manžela ... no tak potom veru ...????;)
A nediv sa zamestnávateľovi - ide to z jeho vrecka, tak nechce plytvať. Sú aj takí zamestnávatelia, ktorí jednoducho nepreplatia žiadny § - a ľudia nemajú na výber, ak si chcú udržať miesto (aj keď to nie je v súlade so ZP)
bambina1011
16.07.21,18:09
Ok, ďakujem za odpovede. :)
bambina1011
16.07.21,18:10
Razitko je všeobecne z recepcie, kde priepustky potvrdzujú.
ivka70
17.07.21,09:31
Keby si využívala len nevyhnutne potrebný čas a po vyšetrení sa vrátila do práce a nie celý deň, určite máš ešte dosť hodin na návštevu lekara.
Teraz si na to si zober dovolenku, nechci, aby zamestnávateľ platil tvoje konzultácie k otehotneniu. Snáď ti dovolenka za to stojí :).
bambina1011
17.07.21,15:24
Využívala som to len na nevyhnutný čas! Vždy odtiaľ do práce. Celý deň som čerpala iba v prípade vkladov a výberov. Počas jednoho ivf som v centre asi v priemere 8-10x. Toto je naše 2 ivf. Ok. Ďakujem za Váš pohľad.
Katy a R
17.07.21,18:19
Ak recepcia potvrdí, že tvoj patner bol na vyšetrení, kde potreboval tvoj doprovod (čiže jeho meno a príbuzenský vzťah) - tak sa môžeš so šéfkou naťahovať - a trvať si na svojom;). Len či ti to za to stojí? inak - teda ak si bola ty na vyšetrení - si normálne zober dovolenku, alebo neplatené (ospravedlniť ťa musí), alebo si to môžeš nadrobiť ... kuk ZP
ivka70
18.07.21,06:32
Mas moznost aj nadalej cerpat vysetrenie u lekara - akurat ze uz nebude platene.
To je seriozny pristup a nezneuzivanie zamestnavatela. Alebo si daj vypisat PNku, ked je to potrebne, aj na 1 den.
Falsovat potvrdenia o sprevadzani partnera a chciet od zamestnavatela dalsie platene volno je take.... detinske.