sonka1
22.09.06,12:20
Prosím o radu......:

zjednodušene

v stlpci A je číslo 10
v stlpci B je číslo 10
v stlpci C mam súčin týchto čísiel ako vzorec - A*B=100

Ak vymažem číslo 10 v stlpciA a v stlpci B, je nejaká finta na to, aby mi ten výsledok zostal??
viem že nezostane iba tak, ale napríklad po nejakom nakopírovaní bunky, alebo čo, ..........nejjednoduchšie je prepísať výsledky do stlpca D, ale to je velmi vela.
Ď
bazalka
22.09.06,10:23
...a zamknuť iba bunku sa nedá asi čo?
sonka1
22.09.06,10:28
...a zamknuť iba bunku sa nedá asi čo?

ani netuším?? vyskúšam ... kde su prosím ťa klúče?
bazalka
22.09.06,10:38
skús Nástroje/Zabezpečenie
alebo pravým tl.klik na prázne miesto lišty zobrazí sa ponuka a vyberieš Ochrana, objavia sa Ti Zámky = vyber si podľa možností,no nemám čas či sa dá konkr.bunka, ale čosi sa mi zdá,že je to možné
bz5
22.09.06,10:40
Tak to neprepisuj, ale zkopíruj, aby Ti to nezkopírovalo aj vzorec, choĎ cez funkciu "Vložiť inak" a tam označ len "hodnoty". Tak Ti zkopíruje len číslo bez vzorca.
sonka1
22.09.06,10:41
skús Nástroje/Zabezpečenie
alebo pravým tl.klik na prázne miesto lišty zobrazí sa ponuka a vyberieš Ochrana, objavia sa Ti Zámky = vyber si podľa možností,no nemám čas či sa dá konkr.bunka, ale čosi sa mi zdá,že je to možné

skúšala som, dal sa iba zošit, hárok, a zabezpočiť a zdielať zošit.

Dakujem. asi sa bude prepisovať :)
sonka1
22.09.06,10:46
Tak to neprepisuj, ale zkopíruj, aby Ti to nezkopírovalo aj vzorec, choĎ cez funkciu "Vložiť inak" a tam označ len "hodnoty". Tak Ti zkopíruje len číslo bez vzorca.

mohla by som poprosiť nejaký podrobnejší navod?( taký debilkovský :)) neviem to najsť?
bz5
22.09.06,10:47
Neprepisúúúúj :p , skús môj postup. (zkopíruj si to do vedľajšieho stĺpca cez "vložiť inak", predchádzajúci so vzorcom vymaž a opäť to prekopíruj.
bazalka
22.09.06,10:47
dá sa zamknúť aj iba BUNKA !
klik pravým tl.myši na voľné miesto hornej lišty-výber-OCHRANA-klik na zámok zamkne len bunku v ktorej ostal kurzor:D
bz5
22.09.06,10:51
Označiš si bunky, ktoré chceš prekopírovať. stlačíš kopírovanie. klikneš na bunku, kde to chceš vložiť, a v ÚPRAVY máš políčko VLOžIť INAK a tu zaškrtneš HODNOTY. (Tak budeš mať ten istý stĺpec len v ňom budú už len čísla a nie vzorce.) potom ten stĺpec so vzorcom môžeš vymazať a vložiť miesto neho ten tvoj novovytvorený.
sonka1
22.09.06,10:52
Neprepisúúúúj :p , skús môj postup. (zkopíruj si to do vedľajšieho stĺpca cez "vložiť inak", predchádzajúci so vzorcom vymaž a opäť to prekopíruj.


:)) ano, ale kde najdem vložiť inak? nemam nahodou nejaký iný excel?:D
sonka1
22.09.06,10:55
Označiš si bunky, ktoré chceš prekopírovať. stlačíš kopírovanie. klikneš na bunku, kde to chceš vložiť, a v ÚPRAVY máš políčko VLOžIť INAK a tu zaškrtneš HODNOTY. (Tak budeš mať ten istý stĺpec len v ňom budú už len čísla a nie vzorce.) potom ten stĺpec so vzorcom môžeš vymazať a vložiť miesto neho ten tvoj novovytvorený.


NO to pardon!:D ja som tam nemala vložiť inak, ale PRILEPIť šPECIALNE :D
bz5
22.09.06,10:58
Hlavne, že si našla :D
sonka1
22.09.06,10:59
DAKUJEM PEKNE bz5, som dlžníkom......
kamowski
23.09.06,11:08
Prosím o radu......:

zjednodušene

v stlpci A je číslo 10
v stlpci B je číslo 10
v stlpci C mam súčin týchto čísiel ako vzorec - A*B=100

Ak vymažem číslo 10 v stlpciA a v stlpci B, je nejaká finta na to, aby mi ten výsledok zostal??
viem že nezostane iba tak, ale napríklad po nejakom nakopírovaní bunky, alebo čo, ..........nejjednoduchšie je prepísať výsledky do stlpca D, ale to je velmi vela.
Ď Myslím, že by to chcelo rozpísať trochu konkrétnejšie. Mám pocit, že do tých buniek, ktoré sa vymažú budú vpísané opäť nejaké údaje. Tie chceš zase skopírovať a stále dookola? Asi by si mala napísať, čo chceš vyčarovať a určite Ti niekto poradí. Excel je obrovský nástroj a dokáže naozaj strašne veľa.
Orim
26.09.06,11:30
Skús to takto: Celé to skopíruj a potom daj na to isté miesto cez "úpravy", "vložiť inak", "vložiť hodnoty" a OK.
Mali by tam byť nakopírované len hodnoty bez vzorcov a to by sa nemalo meniť. nech už meníš čokoľvek v stĺpci "A" alebo "B"

Postup bol popísaný vyššie.

Niekde máš "prilepiť špeciálne"




EDIT - Reagoval som na predchádzajúci príspevok bez pozretia si predchádzajúcej strany. - už ste to vyriešili. :) :D
majakallayova
21.05.09,16:02
zdravim...

neviete mi niekto poradi ako vytvorit vzorec ak mam sumu s DPH napr.100 a potrebujem vzorec na sumu bez DPH vo vedlajsom stlpci.
dakujem
maja
Blankake
21.05.09,16:13
zdravim...

neviete mi niekto poradi ako vytvorit vzorec ak mam sumu s DPH napr.100 a potrebujem vzorec na sumu bez DPH vo vedlajsom stlpci.
dakujem
maja
(suma s DPH x 100)/119
Blankake
21.05.09,16:19
teda ak máš danú sumu s DPH (napr. 100) v bunke B2, tak potom bude vzorec konkrétne:
(B2 x 100)/119
arion92
21.05.09,16:23
teda ak máš danú sumu s DPH (napr. 100) v bunke B2, tak potom bude vzorec konkrétne:
(B2 x 100)/119
Netreba to zbytocne komplikovat a nasobit 100. Najjednoduchsie to asi bude takto:

B2/1,19

kde sa v bunke B2 nachadza suma s DPH