Žabinka
18.07.21,10:12
Neviete niekto, čo za mušky sa mi to udomácnili na kvietkoch? Nedajú sa odfotiť, pri najmenšom pohybe vzlietnu. Sú asi 1mm veľké, lesklé.. Je ich hrozne veľa, ale len na niektorých rastlinách.
kukučka
18.07.21,08:31
Nepoznám. Zatiaľ u mňa na všetko zaberá postrek z čili papričiek, slabý vývar.
ivka70
18.07.21,09:44
To vyzera na skočky, tie maju leskle krovky a velmi rychlo zozeru celu rastlinku ktora, sa im pozdava.
Maju az 4 generacia za rok, treba ich likvidovat.
Treba pouzit postrek napr. Karate.
Dobre zaberaju aj zlte lepove dosticky, ale treba ich striedat.
Alebo skusit niektory eko postup.
https://www.lacnepostreky.sk/aktuality/zistite.ako.zneskodnit.skocky
Žabinka
18.07.21,11:02
ďakujem, vyzerá to tak, že sú to ozaj skočky.. ale kde sa tu nabrali, netuším, hlúboviny vraj majú radi, ale ja nepestujem, ani nikto okolo..
ivka70
18.07.21,13:26
Mne tento rok zlikvidovali asi metrovy krik ibisteku.
A tiez na okoli nic, co by im malo chutit. Cakam a dufam, ze sa na rok este spamata.
Chobot
18.07.21,16:57
Sú to ako napísala ivka - skočky. U mňa sa tiež premnožili, zožrali mi rukolu. Zaberá na ne Karate Zeon alebo Mospilan.
Žabinka
18.07.21,18:47
ďakujem..
Žabinka
19.07.21,14:29
ešte že som si všimla, že zopár ich je na šalvii.. urobila som jej rýchlo uplný zostrih, povytriasala som ju, a listy suším.. neviem, či zvyšná časť prežije, ale ak na nej už nie sú listy, tak nemajú čo hrýzť a pôjdu snáď ďalej.. striekať budem môcť až budúci víkend, nič tu na chalupe momentálne nemám... som zvedavá, čo stihnú za týždeň..:rolleyes: už som sa zmierila s tým, že na jar budem robiť novú skalku..
vicktor
22.07.21,16:21
Co je to "slaby" vyvar?
Kolko g papriciek na liter vody?
Chobot
23.07.21,07:55
Takéto domáce recepty a BIO prípravky sú o ničom. Pred rokom som mal vošky na ríbezliach. Kolegovia doporučili RockEfect. Použil som, voškám to len prospelo, viac sa rozmnožili. Potom som im dal klasický Mospilan - do 2 dní mali hromadný pohreb.

Takže silno pochybujem o účinku nejakých čili paprík - aj na paprikách mám vošky.
kukučka
23.07.21,20:26
Viktor mám niekoľkoročné drvené, odhadom cca tri papričky na liter vody, vyskúšaj, ak bude slabý, môžeš zopakovať, alebo uvariť silnejší, ale pri silnejšom mi ostali na čiernej ríbezli trochu zvlnené listy. Poradil bývalý kolega, ktorému sa všetko darí. Používam pár rokov a funguje. Zabralo na ruže, margaréty, ríbezle, deravé listy na muškátoch a pod. Už som to tu na porade písala. Jediné potvory kde nepomohli domáce recepty dcéra strieka karate - tie biele pavučinky na ručnoliste, tuším sú to červce, či ako sa volajú.
Žabinka
25.07.21,11:48
tak tomuto nerozumiem.. išla som striekať mospilan, a po skočkoch ani stopy.. rastlina na foto č2, najviac napadnutá, je ohnednutá, ale bez škodcov.. pozrela som rastliny v okruhu cca 10 metrov, a nevidela som ich.. je možné, že sa najedli a jednoducho išli ďalej? mospilanom som pre istotu postriekala, najviac tam kde boli pred týždňom, plus pár metrov okolo..