krpet
18.07.21,21:03
Spýtam sa odborníka. Mám asi tri roky ASUS ZenBOOK 13 a dnes sa začal spúštať ventilátor tak, že ked je otvorený notebook ide stále a keď je zatvorený ide tak dve minuty, potom pauza asi dve minuty a dookola....Može mi niekto poradit prosím?
ivka70
18.07.21,19:08
A kedy bol NB naposledy cisteny? Lebo to vyzera, ze sa prehrieva a ventilator moze byt zaneseny od prachu.
krpet
19.07.21,06:12
Dakujem, vypol som ho cez noc a rano už funguje OK, asi zblbol..
misoft
19.07.21,06:45
To je len dočasné riešenie! ivka70 sa ťa pýtala, kedy si ho naposledy ČISTIL. Ak si ho počas 3 rokov nevyčistil - predchádzajúci stav sa vráti. Ak to nevieš - daj to do servisu, alebo špecializovanej predajni IT techniky - za poplatok ti ho otvoria a dokonale od prachu vyčistia. Ak nemajú zákazníkov, i takýto príjem je pre nich dobrý a cca za hodinu je vyčistený.
ivka70
19.07.21,07:19
Bud odchadza ventilator alebo je zaneseny.
V oboch pripadoch odporucam preventivne vycistenie vnutornosti notebooku :)
26dadax
19.07.21,08:15
Ventilator je jedna z veci ,co odchadza na NB ako prva.
Treba riesit, lebo prehrievanim sa moze odpalit aj zakladna doska ci disk.
buchač
19.07.21,09:40
No ja neviem, že ako je to s tým čistením...
To je ntb zadžubaný od nova, keď mi ventilátor občas ide ako zbesnetý ?

ASUS ? No neviem, kto má aké skúsenosti, ale ja mám už druhý tejto značky.
Pri tom prvom som si dokonca kúpil chladiacu podložku a aj tak po čase odišiel.
ASUS si pýta neskutočne veľa nových aktualizácií a tam je pes zakopaný.
Mal som DELL, ten sa mi nikdy uprostred práce nevypol sám od seba ako ASUS, lebo si proste zmyslel, že hajde aktualizovať.
Došlo to až tak ďaleko, že ASUS proste kľakol a musel do opravy na kompletku preinštalovania systému.

ASUS už nechcem nikdy viac...je to proste šunt, šunka...
ivka70
19.07.21,10:23
Mne sa to slalo aj s DELLom, ze sa vypol prehriatim. A zacne velmi hucat, ked nestiha chladit. Napriek tomu by som si DELL kupila a ASUS nie :)
misoft
19.07.21,13:33
Nie je ASUS ako ASUS - niektoré sú naozaj šunty. Ja ešte stále mám (záložný) ASUS 10 rokov https://www.hej.sk/notebook-asus-pro5mta-v2g-sx082v-pro5mta-v2g-sx082v-hnedy/ (ovšem z 15000 série so zväčšenou RAM) - ale už som si ho 2x čistil a neprehrieva sa mi. A to som na ňom aj nejaké hry hral. Potomstvo, keď potrebuje, tak na ňom aj pracuje (v rámci možností- má W7)
Teraz som na LENOVO https://notebooky.heureka.sk/lenovo-ideapad-l340-81lk01dcck/ a (musím na drevo poklopať) - ide jedna radosť - pritom to tiež nie je žiadne "delo".