muro 21
20.07.21,10:56
Dobry den,s manzelom sme sa rozviedli.Po svadbe sme kupili dom,ale pani notarka napisala ako darovaciu zmluvu a napisali dom na manzela.Teraz tam byva sestra s rodinou,mesacne mu plati 100 euro na ruku.Chcem sa opytat,ci mam narok BSM ,ked nie som uvadzana ako spoluvlastnicka nehnutelnosti?Dakujem za odpoved
ivka70
20.07.21,09:14
Ak dom ziskal manzel vyslovene ako dar, aj ked pocas manzelstva, nespada do BSM a nemas pri rozvode nan narok.
ivka70
20.07.21,09:15
co znamena, ze ste kupili? ak je oficalne darovacia zmluva, nic ste nekupili, ale exmazel ziskal nehnutenost darom
muro 21
20.07.21,09:38
My sme to kupili z usetrenych penazi spolocne,len predavajuci bol znamy s notarkou tak vybavili ze napise ako darovaciu zmluvu kvoli daniam ,takze to nedostal do daru ,vtedy mal hodnotu 400000 korun
Tweety
20.07.21,09:52
muro 21 (Dnes 12:38)My sme to kupili z usetrenych penazi spolocne,len predavajuci bol znamy s notarkou tak vybavili ze napise ako darovaciu zmluvu kvoli daniam ,takze to nedostal do daru ,vtedy mal hodnotu 400000 korun
Predávajúci aby ušetril na daniach dom daroval. Je to teda dar, a do BSM nepatrí. Ak ste spoločne za dom zaplatili, nemal to byť dar ale kúpa domu.
kopretinka
20.07.21,09:53
Ex ťa odrbal už vtedy......aspoň to malo byť napísané na oboch.
ivka70
20.07.21,10:02
mas sikovneho exmanzela, uz vtedy ratal s tym ze nic nedostanes, keby ste sa rozviedli .... aj ta informacia o daniach bol len "odjub"

keby totiz chcel , mohla aj ta darovacia zmluva byt na vas oboch ako manzelov, ale zjavne presne vedel, co robi ....teraz uz s tym nic neurobis

a ze ste to kupili?.. plati to, co je na papiari (a v katastri), teda nic ste nekupovali, manzel dostal darom ...
muro 21
20.07.21,10:27
takze mam "holy zadok",ked som odisla od neho do podnajmu dal postel,televizor a 1000 euro,tak bolo ze dcera ostane so mnou zohnala som dvojizbovy byt aby mala priestor pre seba vtedy mala 17 rokov,nakoniec sa rozhodla zostat "pri peniazoch",ja platim za dvoch podnajom setrim ako viem kedze som aj chora za inzuliny aj ieky doplacam a dostavam aj s invalidnym 700 euro ,on je sukromnik,doma tri nove auta,teraz uz s byvalou priatelkou kupil velky dom,pritom tiez sma byvali v poschodovom dome,taki su niektori chlapi,darmo prosikas aby sa zmenil,slubuje ale nakoniec ti podlomi kolena cest vynimkam,velmi dakujem za odpovede aspon viem ze spravodlivost neexistuje
Mila123
20.07.21,11:19
peniaze za kúpu domu ste ako dali "predávajúcemu"? ak chcete vedieť, či už pri pseudokúpe RD vás ex mal v úmysle obtiahnuť, musíte vedieť ako dlho vlastnil uvedenú nehnuteľnosť pseudopredávajúci........existoval nejaký rodinný pomer k "predávajúcemu"?
ivka70
20.07.21,11:30
Spravodlivost existuje, ale clovek sa musi za svoje prava postavit ... aj v dobrych casoch. Chyba, ktora sa stala, sa uz neodstane a lutovanim a obvinovanim vsetkych naokolo nic nezmenis. (az mna zabolelo ,ze o svojej dcere povies, ze sa rozhodla ostat pri peniazoch)
Sprav za tym hrubu ciaru a zi svoj zivot.
Aj prestahovat sa do mensieho mozes aj teraz.
muro 21
20.07.21,12:09
darovaciu zmluvu spravili,neboli rodina,nepoznali sme ich predtym
Mila123
20.07.21,12:44
a peniaze? ako ste ich poslali ? a ako dlho darca vlastnil nehnuteľnosť??? v darovacej zmluve ste nebola uvedená? kedy toto celé bolo?