freem1
21.07.21,21:59
Pozdravujem.
Máme v byte staré parkety a staré linoleum, a chcel by som nato dať novú laminátovú podlahu. Môžem použiť napr. túto podložku "Arbiton SECURA MAX AQUASTOP SMART 5 mm XPS/PET s parozábranou", alebo ktorá podložka bude najlepšia a prečo? Bývame na 1. poschodí, čiže pod nami sú pivnice a garáže, ale po zateplení.
Ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede.


Ževraj bude najlepšia podložka tkz. "HOBRA", uvažujem nad "Cezar Basic wood 7 mm".
Najskôr som rozmýšlal nad laminátovou podlahou z Merkury Marketu, ale nakoniec pôjdem asi do laminátu EGGER. Alebo, akú by ste mi odporučili?
jelalim
22.07.21,05:22
V akom poradi to tam mate polozene, najprv su stare parkery a na to niekto natiahol linoleum, alebo na stare linoleum niekto natiahol parkety?
freem1
22.07.21,05:53
Nie. Je to myslené tak, že v niektorých izbách sú parkety a v iných linoleum.
misoft
22.07.21,08:07
Tak (podľa mňa) toto nebude robiť dobrotu - uvedom si, že parkety vs lino sú dva rozdielne materiály, rozdielne uložené, s rozdielnou pružnosťou.
Keď už laminátku, tak v celom byte na rovnaký podklad - t.z. lino a parkety preč - samonivelačku a potom riadne položiť.
Pokiaľ je pod vami zateplené, parozábrana asi bude zbytočnosť (ovšem - ak to zateplenie je urobené riadne).
buchač
22.07.21,09:18
freem1 (Dnes 08:53) Nie. Je to myslené tak, že v niektorých izbách sú parkety a v iných linoleum.
===================
Každý si bude robiť po svojom...ale netamyslela sa rodinná rada aj nad variantou :
- ponechať pôvodné parkety, ktoré by sa len obnovili prebrúsením
- kde bolo lino, tam urvať laminátku.

P.S.:
Ty asi nebudeš odborník na pokladanie laminátových podláh...či ? Ja len dedukujem z toho, že si sem urval otázku ohľadom podložky.
Ja ním nie som...a preto by som konzultoval problém s tým, kto by mi podlahu dával.
marleau
22.07.21,17:39
nič sa nestane, smelo do toho, akurát mám výhrady k laminátu, radšej udupanú hlinu
freem1
05.08.21,05:32
Ževraj bude najlepšia podložka tkz. "HOBRA", uvažujem nad "Cezar Basic wood 7 mm".
Najskôr som rozmýšlal nad laminátovou podlahou z Merkury Marketu, ale nakoniec pôjdem asi do laminátu EGGER. Alebo, akú by ste mi odporučili?