Lucia27779
23.07.21,12:42
Viera R.
23.07.21,12:20
. Myslím si, že Váš zdravotný stav je Vaša súkromná vec, nikto by Vás nemal preto diskriminovať, vzhľadom na to, že si svoje pracovné povinnosti plníte. Pokúsim sa odpovedať aspoň na niektoré Vaše otázky.
Elektronická zdravotná karta - neviem čo tým myslíte. Ja mám zdravotnú poisťovnú dôveru. Cez elektronickú pobočku sa viem dostať do svojich údajov (nenazvala by som to kartou), vidím za aké úkony bolo platené. (lieky, návštevy lekárov) Je to zaheslované, dostanem sa tam len ja, pochybujem, že tam má prístup PZS. Neviem či niečo také majú aj v iných zdravotných poisťovniach. Druhá vec je, že keď som u lekára vo veľkej nemocnici napr. Rosveltova nemocnica v BB, lekár, u ktorého som vidí moje údaje, ak som tam už zaregistrovaná u iného lekára. Prepokladám, že vidí aké ambulancie som navštívila.
Viera R.
23.07.21,13:23
Tu mi napadá len preštudovať si čo môže a nemôže PZS. Neviem ako to funguje v iných firmách ale v našej PZS nič podobné nerieši. V každom prípade, ak by ste mali nehodu v noci na prác.ceste, sú riešenia. Tieto riešenia používajú aj ženy pri inkontinencii, a to nielen v noci ale aj pri bežnom živote.
misoft
23.07.21,15:30
"Druhá vec je, že keď som u lekára vo veľkej nemocnici napr. Rosveltova nemocnica v BB, lekár, u ktorého som vidí moje údaje, ak som tam už zaregistrovaná u iného lekára. Prepokladám, že vidí aké ambulancie som navštívila."
Jesné, že vie komplet tvoju anamnézu, ale pretože musí dodržiavať lekárske tajomstvo, BEZ tvojho zvolenia to NESMIE ďalej šíriť.
Mimochodom - tá "karta" v poisťovni on-line - tam sa dozvieš veľa málo - len to kedy, kde, u koho, preč si bola a aké lek. úkony sa vykonali a aké medikamenty sa predpísali.
PZS - https://www.gopraktik.sk/co-je-to-pracovna-zdravotna-sluzba/ - tá nemá prístup k el. zdrav. knižke, nemá prístup k účtu klienta poisťovne. PZS plní iné úlohy - hore odkaz - uvedené. Ak by sa tam dostali (možno neoprávnene) - mali by na krku zneužitie osobných údajov - a to sa "ohodnotí" sadzbou 1-2 roky.
kopretinka
23.07.21,15:54
PZS nemá prístup k žiadnym lekárskym záznamom.
Chcú ťa odrbať,never!
Kamoška robí v PZS,tvoja diagnóza absolútne nijako nevplyva na tvoju prácu!
Ak by ti vydali posudok,že si nespôsobilá,treba sa ohradiť a dať posúdiť inde.
ALE!POZOR! PZS sama od seba nemôže vydať žiadny posudok! Jedine na základe lekárskeho vyšetrenia,ale nie tak,že sa vraj niečo dopočuli alebo vraj niekde na internete našli.Blbosť!
Viera R.
26.07.21,09:10
Vymazané? Pripadá mi to neúctivé k tým, ktorí Vám odpovedali.
Lucia27779
26.07.21,09:26
Ospravedlňujem sa, ale je to chúlostivý problém. Bola som príliš otvorená a nechcem, aby sa to rozšírilo u mňa v práci. Spomínaná kolegyňa to roznášať nebude, lebo by jej nikto neveril, ale toto by možno využila a tu som sa k tomu priznala vlastne sama. Prosím, prepáčte.
Lucia27779
26.07.21,09:44
Ľutujem, že som tu uviedla svoje meno, ale rodičia ma vychovávali (okrem iného) aj k serióznosti. Občas som možno až príliš seriózna, preto som sa neskryla za nejaký vymyslený nick. Ešte raz sa ospravedlňujem.
Viera R.
26.07.21,09:52
Chápem. V poriadku.
kopretinka
26.07.21,11:56
No lebo všetci ťa poznáme a robíme s tebou.......