babicka1
23.07.21,17:57
ahoj chcem sa spýtat či niekto mal operaciu pluc zobrali mi 1/3 pluc mala som tam nador teraz ma ešte všetko boli rebrá, prsia ,mám silný kašel a pootvorenu ranu na boku kde su štychy bola som aj na pohotovosti tam mi ošetrili ranu a nič viac ešte stale sa mi nechce hojit otvorený štych čo by som mala robit aby sa mi rana zahojila mal niekto s týmto dočinenia ako sa to da vydržat
misoft
23.07.21,20:39
Aká dlhá je doba od vykonania torakotomie?
babicka1
24.07.21,06:13
dnes 24 dní
buchač
24.07.21,16:19
babka - ježibabka
24.07.21,16:50
Pozrela som. Pán primár Benej je zlatý človek s ľudským prístupom, aký sa vždy nevidí. Bol zlatý aj bývalý prednosta Svetozár Haruštiak.
buchač
24.07.21,17:16
Babuš...ohľadom spomínaných pánov nemôžem slúžiť, chvalabohu som ich nepoznal a ani nemienim...teda po pracovnej stránke.
No zvyčajne sú na takýchto flekoch odborníci a aj ľudia na správnom mieste.

Odpoveď na otázku ?
Nuž neviem, ale ja by som rozhodne diskutoval s ošetrujúcim lekárom.
Ten link je len taký všeobecnejší, aj keď sú v ňom určité informácie.
24 dní po takej operácii a chcieť takpovediac okamžité vyliečenie a zahojenie rany ?
Že všetko bolí po operácii ? Ja som mal ťažký zápal pľúc, a pri zakašľaní som sa skoro poserondial od bolesti.
Že po operácii hrubého čreva som dostával od bolesti zo 3 týždne Dolsin (viď Google, čo je to), tak ani nevravím.

...a ten chuj podliak mi tu zayebe, že vraj spam ?
Kuwa, hajzel jeden by si zaslúžil pobyt na chirurgii, aspoň by zmenil názor. Lenže jemu by nepomohla ani trepanácia hlavy, lebo je prázdna ako Matovičova gebuľa.
misoft
24.07.21,18:13
Dosť krátka doba! Stehy - tam by sa to už malo hojiť, ale pretože dýchaš, tak sa steh hýbe.
Bolesti - nuž to ešte potrvá... ale kašeľ - chcelo by to, aby sa zmiernil. Už aj kvôli hojeniu pľúcneho laloku.
babicka1
25.07.21,19:21
no ved to ten nemôžem zničim zmiernit a to sa mi vo vnutri všetko otriasa doktorka mi dala codein ale ani to nepomaha uživaa som aj sirupy proti kašlu rôzne a nejde to zmiernit uplne ma to dusi ked začne