Veronika2334
23.07.21,19:26
Som na RD do novembra. V auguste nastupujem do novej práce, výpoveď so súčasným zamestnávateľom by som rada riešiť až po nejakej dobe strávenej u tohto súčasného zamestnávateľa. Mám niekoľko otázok:

1. Je možné, že sa súčasný zamestnávateľ odniekiaľ dozvie (SP, iné úrady - nemyslím tým ľudský faktor kolegov atd.), že už pracujem u iného?*
2. Nenastupujem ani do toho istého odvetvia, ani na rovnakú pozíciu atď., čiže podľa pracovnej zmluvy, ani podľa kolektívnej zmluvy by som súčasnému zamestnávateľovi nemusela oznámiť, že nastupujem do inej práce. Musím mu to oznámiť, ak priamo v pracovnej zmluve mám napísané iba, že je potrebné oznámiť nástup do "konkurenčného prostredia"? (pýtam sa kvôli tomu, či takéto veci upravuje* napr. aj Zákonník práce, alebo pod. - vzhľadom na formulku v pracovnej zmluve "Zmluva uzavretá na základe §xx a nasledujúcich Zákonníka práce".*
3. Mám nárok na čerpanie lekára, dovolenky u nového zamestnávateľa, aj keď ostávam na RD u súčasného zamestnávateľa?
4. Mám povinnosť niekde niečo nahlásiť, niekde sa prihlásiť, či*odnekiaľ odhlásiť?
5. Ak budem dávať výpoveď*- dieťa dovŕši 3 roky* 28.11.2021* - ku akému dňu ju mám dávať:
5.1. Ak chcem ukončiť PP výpoveďou s výpovednou lehotou 2 mesiace, dátum tam bude k 29.11., alebo ako, keďže 28.11 je nedeľa?*
5.2. Kedy najneskôr ju musím doručiť zamestnávateľovi?
5.3. Je možné čerpať výpovednú lehotu aj počas RD, tj. nenastúpiť*do súčasnej práce?
5.4. Ak budem dávať výpoveď dohodou, tak dátum dám tiež k 29.11?

Mockrát ďakujem za Vašu pomoc.

Verča
ivka70
23.07.21,17:46
1. Nie
2. Nie
3. Ano
4. Ano, UP - kto sa bude starat o dieta
5. Vypoved vies dat len ku koncu mesiaca.
Ak dorucis vypoved do konca septembra, PP skonci 30.11., dni do konca PP mozes doriesit dovolenkou (2 dni), vypovedna doba totiz zacina plynut od prveho dna nasledujuceho mesiaca po doruceni vypovede zamestnavatelovi a to aj pocas RD. VD bude teda oktober - november.
K 29.11. by sa PP dal skoncit len dohodou.