ivab
22.09.06,13:56
Ahojte, nemáte niekto skúsenosti s reakciou daňových kontrolórov na zlé vyplnené daňové priznanie v zmysle asi takom, že vlastná daňová povinnosť/nadmerný odpočet je vyčíslený v správnej výške, ale neboli používané riadky 23,24 a 25 pre doboropisy a tieto boli odpočítavané od uskutočnených/prijatých zdaniteľných plnení priamo v príslušných riadkoch?
Paula
22.09.06,12:01
Nie je problém dať dodatočné DP a ak je výsledok rovnaký, s pokutou som sa nestretla.
ivab
22.09.06,12:09
Išlo mi práve o tú pokutu. Dostala som totiž také účtovníctvo kde sa toto vyskytuje každý mesiac, aj minulý rok. Práve som nato prišla pri prezeraní dokladov. Dodatočné DP mi teda pekne naháňajú hrôzu...
Paula
22.09.06,12:14
Išlo mi práve o tú pokutu. Dostala som totiž také účtovníctvo kde sa toto vyskytuje každý mesiac, aj minulý rok. Práve som nato prišla pri prezeraní dokladov. Dodatočné DP mi teda pekne naháňajú hrôzu...

Za predchádzajúce účtovníctvo nenesieš zodpovednosť. Prebrala by som problém najprv s majiteľom firmy a následne s DÚ. Hrôzu nemaj, sú aj takí, ktorí podávajú 3-4 krát opravu opravy:)
ivab
22.09.06,12:22
To mi je jasné. Dík