Lenka
03.06.04,09:04
Caute vsetci,

Podla § 71 ods. 2 faktura musi okrem ineho obsahovat podla pism. d)
datum, kedy bol tovar alebo sluzba dodana, alebo datum, kedy bola platba prijata......znamena to, ze aj na blociku z ERP musi byt napisane "Datum vystavenia" a "Datum dodania"? My na tychto dokladoch mame len "Datum"...
Co s takymito dokladmi, ktore "nesplnaju" nalezitosti zakona?
Beata
03.06.04,08:18
Podľa mňa je dátum na doklade z ERP, dňom akoby vystavenia faktúry. Tento deň je aj dodaním tovaru, a aj dňom zaplatenia. Všimnite si, v §71 ods. 2 písm. d) stojí na konci, že: "... a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry." Podľa toho usudzujem, že postačí ten jeden dátum.
Lenka
03.06.04,08:27
Mali sme tu totiz zakaznika, ktoremu vraj jeho uctovnicka nechcela zobrat nas doklad, lebo nie su tam nalezitosti fa..... (s vynimkou podla ods. 2 pism.b) a jednotkovej ceny podla pism. g) chybal jej tam "Datum vystavenia" a "Datum dodania".

Beata, teda myslite si, ze nas "DATUM" uplne staci?:)
Beata
03.06.04,08:41
Ja si osobne myslím, že áno. §71 hovorí o náležitostiach, ktoré faktúra musí obsahovať. Takže ešte raz citujem zo zákona o DPH, z §71 ods. 2 písm. d): "dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, ALEBO dátum, keď bola platba podľ odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a AK SA ODLIŠUJE OD DÁTUMU VYHOTOVENIA FAKTÚRY." koniec citátu.
Takže ak váš doklad spĺňa všetky potrebné, alebo zákonom vyžadované náležitosti, tak si myslím, že je OK. Možno tá chuderka účtovníčka, ktorá váš doklad nechcela prijať, má tiež hokej z tohoto "geniálneho" zákona. :)
Lenka
03.06.04,08:53
Beata, dakujem za podanie pomocnej ruky pri topeni sa v tak skvelom zakone:)
Beata
03.06.04,09:29
Ak som ti Lenka pomohla, potešenie je na mojej strane :)