Jozef
25.11.04,10:39
Prosim vas,
mate niekto skusensoti s factoringovymi spolocnostami a konkretne so spolocnostou HP FINANCE SK?
Dostal som od nich ponuku na vyuzitie ich sluzieb, kde nam ponukaju okamzite uhrady nasich pohladavok, ale len obchodnych retazcov.

Dakujem za pripadne odpovede a skusenosti
jessica
25.11.04,10:30
S touto konkretnou firmou skusenosti nemam, ale klient vyuziva factoring v Tatrabanke na úhradu pohľadávok od obch.reťazcov a je to docela v pohode. Len konkretne Tesco ma zmluvne vyhradene, že na úhradu ich pohľ. sa nepoužije factoring.
Jozef
25.11.04,12:13
Dakujem jessica,

Dobre som to pochopil, cize len TESCO ma vyhrady voci factoringu a nie je mozne ho pouzit. Ostatnym retazciam to nevadi.
A je potrebne, pokial by sme nabehli na tento sposob uhrad pohladavok, so sietami nieco dohodnut, alebo je to len v rozhodnuti nasom a oni to akceptuju.
Ak ti to nevadi, mohla by si mi to nejakym sposobom, ako to potom prebieha v praxi?
Dakujem
jessica
25.11.04,12:41
Hlavne si treba precitat zmluvu, ci tam nahodou nemaju zakotvenu poziadavku na to aby sa nepouzival factoring. Ako to prebieha v praxi by som ti lepsie vedela podat info v januari, ak ti to staci, zatial to ucto len preberam. Este je dobre si zistit poplatky resp. urok za factoring, v ktorej financnej institucii je vyhodnejsi.