Frederickaa
31.07.21,08:21
Dobrý deň prajem, je tu nejaká osoba, ktorá vedie jednoduché účtovníctvo pre kaderníctvo? potrebovala by som trosku poradiť, respektíve usmerniť. Ďakujem za odpovede,pekny víkend prajem.
Mila123
31.07.21,08:12
konkrítne čo potrebujete? robíme účtovníctva pre 2 FO, jedna ide s paušálom, druhá s DE (tá má zamestnanú ďalšiu osobu ako kaderníčku)
ivka70
31.07.21,09:22
Zadajte konkretnu otazku, aku mate. Na takto polozenu otazku sa da odpovedat ano, je tu alebo nie, nie je tu. Asi to ziadny problem nevyriesi.
Frederickaa
31.07.21,10:01
Mame kávovar, ktorý sme doniesli do prevádzky (kupovaný dávnejšie) a kúpili sme teda aj poháre a džbán na vodu. Kávu, vodu ponúkame klientom vždy, keď prídu, je to samozrejmosť. Je možné teda nákup pohárov a následne aj kávy rátať ako VOZD, prosím? Viem, že tieto veci sú ťažšie obhajitelne ale podla môjho názoru to patrí v podstate do servisu/služby, ktoru poskytujeme klientom. Budem vďačná za každy názor na túto tému, nakoľko som sa stretla už s viacerými názormi.
Katy a R
31.07.21,12:09
Veľmi ťažko na toto ... treba v prvom rade vedieť, aké sú príjmy? Napr moja kamarátka kaderníčka - jej vôbec netreba viesť účtovníctvo (nie je tam veľký obrat) - úplne jej stačí uplatniť výdavky % z príjmu (odst 10 §6) .To samozrejme neznamená, že netreba evidenciu . Aspoň mesačne kontroluj reporty z EP , všetky doklady treba odložiť - a časom sa uvidí, či tie výdavky vôbec presiahnu 60% z príjmu;) A aj potom úplne postačí DE (odst 11 §6). Do nákladov môžeš dať všetko, čo vieš obhájiť, že bolo použité v súvislosti s dosahovaním príjmu :)
Frederickaa
31.07.21,16:05
Môžem Vám prosím napísať súkromnú správu?