Agacs
02.08.21,13:54
Končí sa mi terminovaný vklad. Nechcem vybrať v hotovosti. Banka presúva iba v rámci banky na účet. Nakoľko bežný účet v tej banke nemám, môžem ten termínovaný vklad presunúť na firemný účet mojej rodiny a z tej presunúť na môj bežný účet vedený v inej banke? Na firemnom účte sa objaví ako mylná platba a výplata na môj účet. Ďakujem pekne.
misoft
02.08.21,11:59
Prečo takto zložito?
Jednoducho - končí terminovaný vklad - urobíš z neho bežný. A ostane na rovnakom účte.
Tiež som mal termínovaný - kým tam boli ešte slušné úroky - ostával ako terminovaný. Potom banka odrazu zmenila "politiku úročenia" a úroky boli len o málo vyššie, ako na bežnom účte - tak pri konci termínu som jednoducho na tom účte z toho vkladu urobil bežný... Účet ostal, peniaze ostali - navyše - prístup k ním kedykoľvek (nečakáš na ukončenie termínovania).
BTW: Termínovaný vklad (účet) v dnešnej dobe nemá zmysel - záleží podľa banky a podľa viazanosti.
Porovnaj
https://totalmoney.sk/?akcia=produkt&option=com_vklady&css=&template=tm_new&hide_viaco=&subtyp=1&client_id=&firstvisit=1&vyska_vkladu=10000&typ=vynos&fixacia%5B%5D=1&fixacia%5B%5D=3&fixacia%5B%5D=6&fixacia%5B%5D=12&fixacia%5B%5D=24&fixacia%5B%5D=48&email=&telefon=

Úrok 0,1% pri 12 mesiacoch - a z toho ti ešte 19% strhnú. Preštuduj si ten prehľad. Zistíš, že terminovaný vklad je na smiech (teda - ak tam nemáš aspoň 50000€)
ivka70
02.08.21,11:59
chcem vidiet podnikatela, ktory si necha takto zanesvarit pohyb penazi .... mylna platba sa vracia na ucet, z ktoreho prisla

v takotmto pripade by islo o jednoznacnu manipulaciu s peniazmi, myslis, ze potrebuju mat na krku financnu policiu????

je problem si ten ucet zalozit a vzapati zrusit?
misoft
02.08.21,12:12
A len doplním - neviem, čo je to za banku, ktorá NIE JE ochotná po ukončení termínovaného účtu presunúť finančné prostriedky do inej banky na iný účet. Ak by sa to dozvedela NBS - asi by mali problém, pretože ti znemožňujú nakladať s tvojimi peniazmi podľa tvojho uváženia.
Agacs
02.08.21,13:18
Je to najmúdrejšia banka- Tatrabanka
Agacs
02.08.21,13:24
Ďakujem pekne za odpoveď