andyna2
04.08.21,13:42
Prosim o radu. Zamestnanec sa vratil zo zahranicnej SC 13.5.2021. Odvtedy je doma na prekazkach s tym, ze dostava nahradu mzdy a zamestnavatel pobera Prvu pomoc 3A.

Teraz som sa dozvedela zo Socialnej poistovne, ze on si poziadal od 13.5. do 23.5. (11 dni) o pandemicku PN z dovodu karanteny a ta mu uz aj bola vyplatena. Zamestnavatela vsak o tom neinformoval.

Co vsetko teraz musim opravit, kam nahlasit?
- opravit mzdy 5/2021 ( za 11 dni pandemickej PN poberal u nas nahradu mzdy za prekazky zamestnavatela) ... to musi ist zo mzdy asi von
- vykazy SP a VSZP, kedze sa meni mzda
- asi aj ziadost o Prvu pomoc ++ 3A, kdze bol na PN a nahrada mzdy od zamestnavatela za tych 11 dni pojde z miezd von

- co treba podla vas este zmenit, opravit, niekam nahlasit? mame prvy krat pandemicku PN, aby som nezabudla na nejake povinnosti s tym suvisiace.

Dakujem
Mila123
04.08.21,11:48
byť na vašom mieste ohlásim SP, že čerpal náhradu mzdy pri prekážkach v práci, bude musieť vrátiť preplatok na dávke nemocenského poistenia /11 dní pandemickej PN bolo iba nariadená karanténa, predpokladám, že nebol chorý ....Čestné vyhlásenie zamestnávateľa o čerpaní dovolenky alebo výkone práce z domu zamestnancom v období, počas ktorého je zamestnanec uznaný za dočasne práceneschopného v čase krízovej situácie....toto je tlačivo, na kt. ohlásite kolíziu, tlačivo nájdete na socpoist, / formuláre/ pod číslom 229
https://www.socpoist.sk/formulare-ohc/48016s
karka
05.08.21,12:21
3A sa nedá čerpať za náhradu na dovolenku aj odvody do SP budú iné....
ivka70
05.08.21,12:23
mozno ma prekazku v praci na strane zamestnavatela .... asi nema od maja dovolenku ...