Katy a R
05.08.21,10:44
len by som sa chcela uistiť - že či SZČO, ktorá od 1.7. už nie je povinne poistená, má nárok na tento príspevok len vtedy - ak nemá vôbec žiadny príjem . Alebo môže mať nejaké malé tržby ako SZČO?
Definícia je takáto: Oprávnený žiadateľ:
SZČO, ktorá prerušila vykonávanie/prevádzkovanie svojej činnosti a nepozastavila alebo nezrušila oprávnenie na jej vykonávanie/prevádzkovanie a ktorá od 01.07.2021 (resp. od začiatku ďalšieho kalendárneho mesiaca) nemá žiaden iný príjem (z podnikateľskej, nepodnikateľskej a závislej činnosti), s výnimkou príjmu z
o pracovného pomeru,
o dohôd vykonávaných mimo pracovného pomeru alebo
o invalidného dôchodku poistenca s poklesom schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 40 % a najviac 70 %.
Mila123
05.08.21,09:28
Katarína, szčo ak má príjem čo i len 1,- € z podnikania nevznikne jej nárok na Opatrenie č. 4 ....., ak má zamestnanie tak jej náleží iba od rozdielu (210 -ČM zo zamestnania = Opatrenie č. 4) .....
Katy a R
05.08.21,09:44
len som potrebovala naisto;) - ďakujem . podľa mňa je riešením - dobrovoľné SP - keď už- a ak sa oplatí (Op 2)
veronikasad
05.08.21,09:58
Za jul ti uz dobrovoľne poistenie nepomoze. Prihlasit sa bolo treba do 15.7.
Katy a R
05.08.21,12:32
to je samozrejmé ;) - podmienky sú v tomto (pri č. 2) jasné - ale do konca roka je ešte dosť mesiacov ..