para
08.08.21,14:31
Dobrý deň, mám nasledovný problém:
- potrebujem tabuľku vo worde prepojiť s excelom
- vo worde som si vytvoril excelovali tabulku do ktorej som vložil údaje, tabuľku som prekopiroval do excelu s prepojením
-ked zmením údaje vo tabuľke vo worde zmena sa premietne aj v excelovskej tabuľky
-akonahle dokumenty uložím a zavriem a potom zmením údaje vo worde zmena sa nepremietne v excelu
-prosim o radu na odstránenie popisovaneho problému
Dakujem
26dadax
09.08.21,08:04
co znamena: tabuľku som prekopiroval do excelu s prepojením - ake prepojenie si tam vytvoril?
ta tabulka vytvorena vo Worde vytvorena nebola v Exceli?
preco potom nevlozit do Wordu tu Excelovsku tabulku a pri otvoreni Wordu sa pri zmene tabulky otvori Excel?
para
09.08.21,10:47
Do wordu /denné zmenové hlásenie do ktorého kolegovia z výroby zadávajú rôzne údaje, na moje účely potrebujem vybrať údaje o výrobe napr. dosiahnutý zmenový výkon a typ výrobku/ z týchto údajov v inej excelovskej tabuľky počítam napr. plnenie výkonových noriem. Aby som nemusel ručne vkladať údaje zapísané vo worde do excelu, potreboval by som prepojiť word s excelom. Chcel som to urobiť tak, že som vytvoril excelovskú tabuľku vo worde nasledovne: vložiť - tabuľka - tabuľky programu excel. Potom som túto tabuľku prekopíroval do excelu nasledovne: ctrl- C - prilepiť - prilepiť prepojenie. Keď následne zmením údaje vo worde premietne sa zmena aj do excelu. Prestane to fungovať vtedy keď uvedené zošity uložím a zavriem a znovu ich otvorím.
xxn
11.08.21,16:06
Neviem či Ti to pomôže ale je rozdiel či data medzi Excelom a Wordom "prepojíš" (en. linked) alebo vložíš ako objekt (en. embed). Oba postupy sú lepšie a podrobnejšie opísané napr na: https://www.lifewire.com/link-embed-excel-files-in-word-3540000
para
13.08.21,11:53
Uvedená stránka nerieši môj problém: zdrojová tabuľka je word a pri zmene údajov vo worde sa údaje aktualizujú aj v exceli.