hjubju
11.08.21,12:49
Dobrý deň, viete mi poradiť do kedy sa počíta prekročenie štandartnej dlžky štúdia? Idem teraz v Auguste štátnicovať, prekročené to mám už 2.rok. V prípade, že teraz tie štátnice neurobím, budem mať možnosť opravných v Septembri alebo by to už bolo klasifikované ako 3.rok a už by to nebolo možné? Ďakujem za odpoveď
ivka70
11.08.21,10:55
Statnice nemaju nic spolocne s prekrocenim doby studia.
Ty si ukoncil vsetky predpisane skusky a ziskal kredity, studium ako take musis mat ukoncene, lebo inak by ta k statniciam nepustili.

Je však nutné mať na zreteli skutočnosť, že štátnu skúšku musís úspešne absolvovať najneskôr do 2 rokov od riadneho ukončenia štúdia.

Ci za opakovanu statnu skusku budes musiet platit, to si musis poziret v studijnom poriadku fakulty.

Urcite najpresnejsie informacie ziskas na studijnom oddeleni.
hjubju
11.08.21,11:03
keď SS musí byť absolvovaná do 2 rokov, to znamená do konca Augusta?
ivka70
11.08.21,11:06
do 2 rokov od ukoncenia studia, kedy si ukoncil studium, ziskal vsetky kredity?
2 roky snad necakas len na statnice od skoncenia skoly?
hjubju
11.08.21,11:48
praveze ano, pred 2 rokmi som ukoncila studium a okolnosti k tomu prispeli, ze som sa k tym statniciam doteraz nevedela dostat.
ivka70
11.08.21,11:51
Potom musis spravit statnice teraz ,inak sa ti uz absolvovane studium nebude ratat ....nebudes ho mat ukoncene statnou skuskou
hjubju
11.08.21,12:52
takze myslite, ze ak nejaky predmet teraz v Auguste neurobim, nemozem ist v Septembri uz na opravny? Uz sa to rata ako novy skol
sky rok?
avalik
11.08.21,18:54
lehotu na vykonanie statnic zistis v studijnom poriadku skoly - kazda skola ho ma zverejneny na svojej stranke